'

П’яні вечірки у Києві: Нацполіція взялася за справу щодо знущань над дівчатами

Ilona Kivva
Автор:
  • Активістські спільноти, блогери та медійники зібрали докази ймовірних злочинів, які вчиняла група молодих чоловіків.
  • Хлопці орендували у Києві квартири, влаштовували вечірки і запрошували на них дівчат, з яких потім знущалися.
  • Юнакам приблизно по 20 років. Судячи з їхніх сторіз, у столицю вони приїхали наприкінці 2022 року або на початку 2023 року.

Національна поліція України розпочала кримінальне провадження та провела обшуки у ймовірних організаторів вечірок у Києві, на яких могли накачувати дівчат наркотиками та ґвалтувати. Хлопці знімали все, що відбувалося, на фото і відео та викладали у соціальні мережі.

Заборона розповідає про скандальну історію.


Накачували дівчат Ксанаксом і гвалтували: вечірки в Києві

У соціальних мережах набула розголосу історія з вечірками, які організовувала група молодих чоловіків у Києві. Вони запрошували на них дівчат, яких, ймовірно, накачували алкоголем та наркотиками, після чого всіляко знущалися, зокрема роздягали гвалтували. Це все знімалося на фото/відео і викладали у Twitch, Instagram та Telegram, розповіли на своїх сторінках в соціальних мережах медійниці Ярослава Кравченко та Анастасія Бакуліна.

Історія зі збережених stories в Instagram Ярослави Кравченко. Скріншот: shalmaza/Instagram

Історія зі збережених stories в Instagram Ярослави Кравченко. Скріншот: shalmaza/Instagram

«Малолітні пацани виїхали з Франківська в Київ, де почали влаштовувати вечірки. Дівчат накачують алкоголем та, судячи з їхніх же сторіс, Ксанаксом [транквілізатор, який виписують лікарі при сильній тривожності та безсонні, має наркотичну дію]. Хлопці, користуючись неусвідомленням дівчат, відверто домагаються їх та ґвалтують; фотографують та знімають, коли ті у відключці лежать на підлозі туалету без верхнього одягу; лізуть пальцями у вагіну дівчини, коли вона взагалі не подає ознак притомності, а отже не давала дозвіл на петинг», — розповіла Бакуліна.

Читати більше новин в Telegram

У групі може бути близько п’яти-семи учасників, але головними фігурантами більшості роликів, за інформацією Кравченко, є Андрій Ярина та Паша (прізвище невідоме). Хлопцям приблизно по 20 років. Судячи з їх історій, у столицю вони приїхали наприкінці грудня 2022 року або на початку січня 2023 року.

«Хлопці заробили свої гроші на схемі з бінансом, зараз займаються рефаундом (це схема, коли замовляють дорогий товар на Амазоні та просто не оплачують його, чим порушують закон)», — написала вона у пості в Facebook, який нині недоступний.

Історія зі збережених stories в Instagram Ярослави Кравченко. Скріншот: shalmaza/Instagram

Публікації у закритих пабліках організаторів вечірок у Києві. Скріншот: Wom_stories/Instagram

Скріншот зі стріму Андрія Ярини в Інстаграмі. Фото: Wom_stories/Instagram

Пост у Telegram-каналі Андрія Ярини. Скріншот: Telegram

Кадр з відео Telegram-каналі Андрія Ярини. Скріншот: Telegram

Пост у Telegram-каналі Андрія Ярини. Скріншот: Telegram

Пост у Telegram-каналі Андрія Ярини. Скріншот: Telegram

Поліція про розповсюдження порно

Правоохоронці встановили фігурантів скандальної справи та з’ясували місця їх перебування. За адресами проживання та у орендованих квартирах хлопців проводяться обшуки, розповіли у Національній поліції України.

«Як тільки в інтернет-мережі з’явилася фото та відео з вечірок, де молоді люди вживають алкоголь і кривдять та принижують дівчат, правоохоронці відразу розпочали відпрацювання. У рамках розпочатого кримінального провадження проводяться необхідні слідчі та розшукові заходи у столиці та ще одному регіоні держави. Детальніша інформація буде опублікована пізніше», — заявили у НПУ.

Двох організаторів затримано та поміщено до ізолятора тимчасового тримання. Обом оголошено про підозру за ч. 3 ст. 301 КК України щодо виготовлення, збуту і розповсюдження порнографічних предметів. Їм загрожує від 3 до 7 років позбавлення волі.

Слідчі і прокурори Київської області звернуться до суду з клопотанням про обрання останнім запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Рішення за судом.

Обшуки у одній із орендованих квартир у столиці, де проводилися вечірки. Фото: Національна поліція України

На ситуацію також відреагував уповноважений ВРУ з прав людини Дмитро Лубінець.

«Обурений шокуючим контентом у соціальних мережах, коли група молодиків запрошувала дівчат на вечірки, схиляла їх до вживання алкогольних напоїв та, можливо, психотропних речовин, доводила до непритомного стану, а потім вчиняла акти сексуального характеру. Водночас викликає занепокоєння той факт, що вказаний контент користується попитом та схваленням в нашому суспільстві – дехто висловлює думку, що винуватими у цій ситуації є самі постраждалі. Звертаю увагу! Винуватим у такому злочині є виключно кривдник. Постраждала особа не може бути винуватою і не повинна почувати себе такою», — зазначив омбудсман.

Він також звернувся до головного управління Національної поліції та Офісу генерального прокурора щодо забезпечення проведення невідкладного, неупередженого та ефективного розслідування вчинених правопорушень та притягнення винних осіб до кримінальної відповідальності.

Будь-які насильницькі дії сексуального характеру заборонені національним та міжнародним законодавством, наприклад, Стамбульською конвенцією, яка набула чинності для України 1 листопада 2022 року. Вчинення будь-яких насильницьких дій сексуального характеру без добровільної згоди потерпілої особи тягне за собою кримінальну відповідальність, наголосив Дмитро Лубінець.

Раніше Заборона розповідала про поради, які допоможуть правильно зафіксувати факт вчинення сексуальної наруги, а також про те, куди звертатися по допомогу та як передати докази у відповідні інстанції.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій