Читаєте зараз
П’ять штатів змогли заробити на допомозі України мільярди доларів

П’ять штатів змогли заробити на допомозі України мільярди доларів

Tetiana Cherevko

Низька американських штатів отримала контракти на майже $20 мільярдів. Ці кошти пішли на виробництво зброї та боєприпасів, зокрема, для Збройних сил України. Цікаво, що окремі штати, які відправили в Конгрес своїми представниками республіканців, були таким чином підкуплені, пише Reuters.

Адміністрація Джо Байдена поширила перші дані про те, які штати США отримали вигоду від мільярдів доларів на озброєння України.

Найбільші суми отримали:

  • Пенсильванія — $2.3 млрд на виробництво зброї та боєприпасів. При цьому троє з восьми республіканських членів Конгресу голосували проти військового фінансування України;
  • Техас отримав $1.45 млрд на виробництво 155-міліметрових снарядів та іншого озброєння, хоча 18 з 25 республіканців проголосували проти;
  • В Аризону надійшло $2.19 мільярда. За надання допомоги Україні відмовилися голосувати троє з шести представників республіканців.

У чотирьох штатах — Аризоні, Пенсильванії, Арканзасі та Вісконсині — розташовані виробничі потужності, які отримали контракти на загальну суму понад $1 млрд на свою продукцію. Ще $18 млрд контрактів розподілені між підприємствами, розташованими в більш ніж двох десятках інших штатів.

Якщо політики таки затвердять до середини грудня-2022 запит Байдена без ключових змін, то з $61 млрд $44.4 млрд піде як підтримка на оборонні потреби.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій