Читаєте зараз
Разом — незламні: в Херсон привезуть унікальний фотопроєкт

Разом — незламні: в Херсон привезуть унікальний фотопроєкт

Yevheniia Kostina
  • Головна ідея виставки — підтримати херсонців, засвідчити їм солідарність та затвердити їхню віру в перемогу.
  • В «Разом — незламні» зібрані роботи відомих в Україні та світі фотографів.
  • Побачити і поділитися емоціями можна буде щодня на вокзалі місто-героя. 

Історичний проєкт онлайн-архів Ukrainian Warchive організовує першу в Україні виставку Разом — незламні. Присвячений українському супротиву захід відкриється 16 січня в Херсоні.

Заборона розповідає про унікальний культурний захід для мужнього міста. Партнерами виставки виступили Мистецький Арсенал та Укрзалізниця. Інформаційний партнер — Заборона.


Ukrainian Warchive: виставка в Херсоні

Проєкт архівує знімки, що документують життя країни під час повномасштабного вторгнення. Організатори Ukrainian Warchive влаштовують в Європі та у інших частинах світу фотовиставки, присвячені війні, та залучають фінансову підтримку для українських фотографів.

Виставка «Разом — незламні» відбудеться всередині залізничного вокзалу Херсона. Тут є Пункт незламності, тому організатори сподіваються, що  роботи побачать подорожні і херсонці, які приходитимуть до вокзалу зустріти близьких, зігрітися і зарядити гаджети.

Наразі в місті лишається не більше третини населення. Херсонці живуть під постійними обстрілами: часом кількість атак сягає 30 на день. Російські снаряди влучають в інфраструктурні об’єкти, ринки, лікарні, житлові багатоповерхівки та будівлі приватних секторів. Через один удар у центр міста 24 грудня, різдвяного ранку, загинуло одинадцять людей.

Читати більше новин в Telegram

«Знаючи, що мешканці Херсона щодня на власні очі бачать усі жахіття війни, ми свідомо відмовилися від надто важких світлин на виставці. І в той же час — намагалися не спотворювати реальність», — каже співзасновник Warchive та організатор виставки Євген Сафонов.

Серед фотографів, які беруть участь у виставці, — Анастасія Власова, Арсеній Герасименко, Євген Малолетка, Катя Москалюк, Макс Левін, Олексій Фурман, Саша Маслов, Сергій Гудак, Тімоті Фадек, Юрко Дячишин. 

Організатори роблять все можливе, аби продовжити проєкт: відвідувачі виставки матимуть змогу поділитися власними світлинами про життя в Херсоні під час окупації — найкращі фотографії стануть частиною нової експозиції.

Раніше Заборона розповідала про відеосерію практичних занять з тактичної медицини від Фонду 2402. Навчальний курс проводять для медійників, але через його простоту та важливість організатори виклали в загальний доступ.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій