Рекрутинг у ЗСУ: в Міноборони пояснили, як саме обрати, де служити
- У листопаді 2023 року МО України затвердило стратегію розвитку військової кадрової політики до 2028 року. До класичного призову додали ще й рекрутингову систему.
- Ті, хто вирішив служити самостійно, можуть обрати спеціальність та військову частину.
- Вакансії у військо вже можна переглянути на сайтах LobbyX, Work.ua, robota.ua та навіть OLX.
Перш за все, варто обрати посаду та військову частину. Це можна зробити онлайн, в рекрутингових центрах на базі ЦНАПів і не тільки. Для того, щоб потрапити на бажану посаду, необхідно відповідати низці критеріїв. Тож наступний крок — професійний відбір у територіальному центрі комплектування.
Заборона розповідає про систему рекрутингу до лав Збройних сил України.
Рекрутинг: що це таке
Міноборони ставить перед собою завдання замінити систему призову рекрутингом. У листопаді 2023 року міністр оборони України Рустем Умєров затвердив стратегію розвитку військової кадрової політики до 2028 року, у якій йдеться про це.
У широкому розумінні рекрутинг — це підбір персоналу на певну вакансію. У військовій сфері кандидатів шукають на посади в армії. В процесі враховуються навички, знання та уміння, які найбільш корисні. При цьому враховують навички, знання та уміння, які можуть бути найбільш корисними. З погляду добровольця рекрутинг дозволяє податись на будь-яку відповідну вакансію у війську.
При цьому, варто зазначити, що під час війни рекрутинг не замінить мобілізацію. Проте, існує шанс, що це відбудеться вже у мирний час.
Читати більше новин в Telegram«Задача розширити можливості для людини подивитися, які є вакансії від підрозділів, які вміння та навички потрібні, щоб вона зробила свій вибір. Рекрутинг і призов доповнюватимуть одне одного. У нас війна, тому різноманітність інструментів розрахована на те, щоб людина могла обрати свій особистий шлях», — розповідала заступниця міністра оборони Наталія Калмикова.
Важливо! Вакансії можуть бути різноманітні: від мінометника до кухаря у підрозділ. На практиці, очевидно, будуть робити акцент саме на бойових спеціальностях.
LobbyX, Work.ua та OLX: де шукати вакансії та як податись
Для того, щоб підписати контракт із військом, спочатку необхідно обрати військову частину та посаду. Це можна зробити звичним чином у ТЦК, але існують альтернативи, повідомляє Міністерство оборони України.
Обрати військову частину та посаду можна через:
- центри рекрутингу на базі ЦНАП;
- сайти військових частин;
- рекрутингові центри військових частин;
- онлайн-платформи — список розширився, порівняно зі стартом програми. Тепер вакансії можна шукати на LobbyX, Work.ua, robota.ua, OLX.
Після подання заявки, доброволець проходить співбесіду з відповідною військовою частиною. На цьому ж етапі відбувається фізичне та психологічне тестування. Після проходження надається рекомендаційний лист.
Далі процес доєднання до ЗСУ виглядає наступним чином:
- кандидат відвідує ТЦК СП з рекомендаційним листом, незалежно від того, направляється він до армії по мобілізації або за контрактом;
- у ТЦК відбувається уточнення облікових даних, проходження ВЛК та професійного відбору, формування особової справи;
- якщо кандидат має досвід служби військової протягом останніх 10 років та відібраний за прямою або спорідненою військовою спеціальністю (ВОС), він направляється безпосередньо до військової частини;
- якщо кандидат не має досвіду військової служби, або відібраний не за прямою ВОС, він направляється на навчання. Воно відбувається на базі навчального центру, навчального батальйону резерву, на курсах підвищення кваліфікації для проходження базової загальновійськової підготовки та/або фахової підготовки, та подальшого направлення до визначеної військової частини.
Важливо! Якщо під час професійного відбору виявляється невідповідність кандидата, йому пріоритетно пропонуються інші посади в обраній військовій частині.
«Тепер людину не можуть відправити в іншу пріоритетну військову частину, це прямо написано в алгоритмі, який затверджений Генштабом. Людину відправлять до тієї частини, звідки вона має рекомендаційний лист», — заявив уповноважений представник Міноборони з питань рекрутингу Олексій Бежевець.
Раніше Заборона розповідала про можливості потрапити до війська у 2024 році. Для цього існує три шляхи, яки суттєво відрізняються за специфікою: мобілізація, контракт або добровольчі формування.
Читати більше новин в Telegram