Читаєте зараз
Революція в лікуванні раку. Бельгійські вчені знайшли рецептор, який може зупинити розвиток ракових клітин

Революція в лікуванні раку. Бельгійські вчені знайшли рецептор, який може зупинити розвиток ракових клітин

Markiian Oliiarnyk
Ракові клітини
  • У Брюссельському вільному університеті з’ясували, що за розвиток ракових клітин відповідає рецептор NR2F2.
  • Пригнічення цього рецептора зупиняє перехід доброякісних пухлин у злоякісні.
  • Вчені вже почали працювати над створенням препаратів для блокування властивостей NR2F2.

У Бельгії вчені відкрили властивості одного з рецепторів людини, який сприяє розвитку ракових клітин, а також переходу пухлин з доброякісних до злоякісних. Вони довели, що заблокувавши цей рецептор, можна зупинити прогрес раку та зменшити розміри самих пухлин. Бельгійські дослідники сподіваються, що їхнє відкриття допоможе у розробці нової ефективної стратегії лікування раку.

Заборона розповідає про революційне відкриття бельгійських вчених щодо боротьби з раком.


Дослідження розвитку злоякісних ракових клітин

Дослідники з Брюссельського вільного університету виявили причину переходу доброякісних пухлин до злоякісного стану та їх розростання в організмі на генетичному рівні. З’ясувалося, що цьому сприяє рецептор NR2F2 — білок, що кодується однойменним геном у хромосомі, і за функціями належить до категорії активаторів та фосфопротеїнів.

За допомогою гістологічних та молекулярних експериментів учені довели, що цей рецептор є важливим регулятором стану ракових клітин. Також вони відкрили молекулярні механізми, за допомогою яких NR2F2 сприяє прогресуванню злоякісних пухлин.

Дослідники дійшли висновку, що блокування рецептора NR2F2 зупиняє перехід доброякісних пухлин у злоякісні та пригнічує основні властивості пухлини, що призводить до її регресії. «Генетичне або фармакологічне пригнічення NR2F2 може викликати регресію пухлини або запобігати її прогресуванню до інвазивного злоякісного стану, відповідального за розвиток метастазів», — розповідає один із дослідників Федеріко Маурі.

Читати більше новин в Telegram

Онкотерапія на основі блокування NR2F2

Відкриття властивостей рецептора NR2F2 у перспективі дозволить створити універсальний засіб для контролю за перебігом раку. А зважаючи на можливість регресії пухлини, вчені можуть розробити ще й ефективне лікування онкозахворювань.

«Одним із найважливіших результатів нашої роботи стало усвідомлення того, що інактивація NR2F2 сприяє диференціюванню [набуття морфологічних властивостей іншого типу] пухлини. Наразі для лікування раку дуже рідко використовується диференційна терапія. Однак розробка речовин, що пригнічують NR2F2 дозволить контролювати основні властивості раку, а також розробити нову перспективну стратегію онкотерапії», — заявив Седрік Бланпейн, куратор дослідження.

Вчені вже почали працювати над створенням перших експериментальних препаратів для пригнічення NR2F2, щоб підтвердити перспективність проведеного дослідження.

Раніше Заборона розповідала про вакцину проти хвороби Альцгеймера, яка не дає шкідливим утворення відкладатися у тих ділянках мозку, що відповідають за пам’ять.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій