'
Читаєте зараз
Резніков телефонував міністру оборони Білорусі. Хотіли зняти стрес 

Резніков телефонував міністру оборони Білорусі. Хотіли зняти стрес 

Iryna Troian
Автор:
Ukraine Belarus
  • Олексій Резніков та Віктор Хренін провели телефонну розмову, аби «відновити атмосферу діалогу». 
  • В Білорусі запевнили, що з їхнього боку ризику та загроз для України нема.
  • Також білоруська сторона зазначила, ощо не є ініціатором напруженості у відносинах з Україною. 

Міністр оборони України Олексій Резніков 14 лютого зателефонував міністрові оборони Білорусі Віктору Хреніну, аби «зняти стрес і не допустити ескалації відносин». Сторони говорили про «Заметіль-2022» та «Союзная решимость-2022», але що цікаво, ітогові комюніке відрізняються. Так, українці пишуть про обмін військовими аташе, а білоруси — про братні народи.

Заборона розповідає деталі розмови між міністрами оборонних відомств  України та Білорусі.


Резніков та Хренін провели перемовини 14 лютого

14 лютого відбулася телефонна розмова між міністром оборони України Олексієм Резніковим та міністром оборони Білорусі Віктором Хреніним. 

«Мета діалогу — зняти стрес і не допустити ескалації відносин. Обговорили актуальні питання та визначили алгоритм подальшої взаємодії. Я вважаю це позитивним сигналом і першим кроком до співпраці», — йдеться в твіті Олексія Резнікова.

Як вказано на сайті Міноборони України, розмова відбулася для «відновлення атмосфери діалогу, зниження градусу публічних проявів та забезпечення безпеки у регіоні». Міністри обговорили можливі заходи для підвищення довіри та прозорості під час проведення військових навчань поблизу державного кордону. 

Читати більше новин в Telegram

Олексій Резніков розповів про хід командно-штабних навчань «Заметіль-2022» в Україні та підкреслив їхній оборонний характер. Міністри домовились про візит військових аташе на заходи українських навчань «Заметіль-2022» та російсько-білоруських навчань «Союзна решимость-2022».

«Будь-які загрози чи провокації з боку України по відношенню до Білорусі виключені, це просто неможливо. Віктор Геннадійович [Хренін] так само запевнив мене у відсутності ризиків і загроз для України з території Республіки Білорусь», — зазначив Олексій Резніков.

Слід зазначити, що у Міноборони Білорусі інформація про домовленість щодо візитів військових аташе відсутня. За даними білоруської сторони, міністри обох країн обговорили проведення заходів щодо підготовки Збройних Сил і «висловили впевненість, що ці заходи не несуть загроз безпеці братнім країнам». Віктор Хренін завірив, що Мінськ не є ініціатором напруженості у відносинах з Україною.

Раніше Заборона розповідала про переговори між президентом України та канцлером Німеччини та розмову напередодні між Зеленським та Байденом.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій