'
Читаєте зараз
РФ може таємно поповнити авіапарк Блекджеків: чим небезпечні літаки

РФ може таємно поповнити авіапарк Блекджеків: чим небезпечні літаки

Ilona Kivva
Автор:
  • Основою стратегічної авіації РФ є важкі бомбардувальники Ту-95, Ту-160 та Ту-22.
  • Літаки були розроблені за часів СРСР і з того часу їх авіапарк поповнили лише кількома одиницями техніки.
  • У січні 2022 року на озброєння армії РФ надійшов перший Ту-160М2 — остання модифікація літака, але з суттєвим недоліком у виробництві.

Російська Федерація, ймовірно, добудовує кілька стратегічних бомбардувальників Blackjack. Це унікальні літаки, які досі вважаються одними з найкращих у світі, а головною небезпекою є те, що вони входять до ядерної тріади Росії.

Заборона розповідає про план, який, ймовірно, реалізовує країна-терористка.


Росія добудовує радянські Ту-160 і Ту-22М3 — ЗМІ

Кремль має намір збільшити флот стратегічної авіації, основу якої складають розроблені ще за часів СРСР бомбардувальники Ту-95, Ту-160 та Ту-22 у різних модифікаціях, пише Defence Express.

Західні санкції заблокували поставки основних деталей, необхідних для виробництва військової техніки, особливо авіаційної. Тому було ухвалено рішення фактично добудувати літаки з радянських комплектуючих, що залишилися на складах.

Частково цей план вже вдалося реалізувати. Так, за 2022 рік «Объединенная авиастроительная корпорация» (ОАК), до якої входять найбільші авіабудівні підприємства Росії, прозвітувала про завершення будівництва двох Ту-160М2 — останньої версії літаків цієї моделі. Один з січня 2022 року перебуває вже на озброєні Повітряно-космічних сил ЗС РФ.

Читати більше новин в Telegram

Крім того, у грудні 2022 року корпорація, ймовірно, також почала добудову шести бомбардувальників Ту-22М3, роботи над якими були призупинені в 1993 році через брак коштів. Це вже готові планери, на які треба тільки поставити двигуни та бортову електроніку.

«Росіянам потрібно буквально з нуля відновити весь ланцюжок по виробництву Ту-160. На цьому тлі в РФ й виник варіант використати як проміжний варіант добудову бомбардувальників із тих заготовок, що з часів СРСР досі стоять на заводських стапелях. Міноборони РФ вирішило обрати Ту-160М як простіший для реалізації варіант. Тим більш, що до 1994 року російські ВПС отримали із Казанського авіазаводу шість бомбардувальників цього типу, у 2000-х роках — ще два», — пояснили у виданні. 

На яку саме кількість літаків обох типів у РФ вистачить деталей, невідомо. Однак їх ефективність та роботоспроможність загалом є сумнівними через значний вік деталей.

Tu-160 Blackjack і Tu-22M: характеристики 

Ту-160, або Blackjack за класифікацією НАТО — надзвуковий стратегічний ракетоносець, що випускався з 1980 по 1992 роки. Станом на 2022 рік на озброєнні Росії перебувало до 20 таких машин, повідомляє Airforce Technology.

Головними особливостями техніки є те, що вона здатна працювати вдень та вночі за будь-яких погодних умов. Літак отримав 44 світові рекорди і вважається одним із найпотужнішим надзвукових бойових літаків у світі.

Він має характерний зовнішній вигляд бомбардувальника: крило та фюзеляж об’єднані в єдину конфігурацію, всі основні елементи планера кріпляться до титанової балки.

Літак оснащений трьома стійками шасі, хвостовим колесом і гальмівним парашутом, а також має джойстик управління польотом, що типово для винищувачів (у бомбардувальників зазвичай кермові колеса або хомути). 

Блекджек висококомп’ютеризований, а його авіоніка включає інтегровану систему прицілювання, навігації та управління польотом.

Ту-160 може нести два типи озброєння:

  • звичайне, наприклад крилаті ракети типу «Х»;
  • ядерні боєголовки потужністю до 200 кілотонн.

Ракети розміщуються на багатостанційних пускових установках у двох відсіках.

Короткі характеристики:

  • максимальна швидкість — 2220 км/год;
  • крейсерська швидкість — 960 км/год;
  • дальність польоту — 12 300 км;
  • бойовий радіус — 7300 км;
  • максимальна висота експлуатації — 16 000 метрів;
  • екіпаж — 4 людини (пілот, другий пілот, штурман та оператор). 

Ту-22М або Backfire — дальній стратегічний і морський ударний бомбардувальник, який став на озброєння СРСР у 1980-х роках.

Літак призначений для нанесення ударів некерованими бомбами, крилатими та ядерними ракетами, але також його можна використовувати в розвідувальних місіях.

Короткі характеристики:

  • максимальна швидкість — 2300 км/год;
  • крейсерська швидкість — 900 км/год;
  • дальність польоту — 7000 км;
  • бойовий радіус — 7300 км;
  • максимальна висота експлуатації — 14 000 метрів;
  • екіпаж — 4 людини (пілот, другий пілот, штурман та оператор).

Раніше Заборона розповідала про атаку на російський аеродром Енгельс-2, де базувалася більшість стратегічної авіації РФ. У результаті нападу літаки екстрено евакуювали подалі від українських кордонів.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій