'
Читаєте зараз
РФ перекинула у Білорусь «Кинджали»: чим страшні ракети

РФ перекинула у Білорусь «Кинджали»: чим страшні ракети

Ilona Kivva
Автор:
  • На авіабазі неподалік Мінська розміщено три російські винищувачі-перехоплювачі Міг-31К.
  • Військові літаки є єдиним носієм найсучасніших ракет РФ.
  • Під час польоту «Кинджали» досягають швидкості 12 000 км/годину.

На авіабазі у Білорусі помітили військово-транспортні літаки Російської Федерації Іл-76. Вони, ймовірно, привезли надпотужні ракети країни-терористки Х-47М2 «Кинджал»: однією з найбільших небезпек зброї є те, що її практично неможливо перехопити.

Заборона розповідає про дані моніторингової групи щодо переміщення літаків РФ до українських кордонів.

Російські Міг-31К біля кордонів України: дані Беларускі гаюн

Над Мінськом 16 жовтня 2022 року були помічені три надзвукові винищувачів-перехоплювачів РФ. Вони приземлилися на аеродром у Мачулищах, повідомляє моніторингова група «Беларускі Гаюн».

Авіабаза ВПС Білорусі Мачулищі. Фото: скриншот Google Maps

МиГ-31 — перший радянський винищувач четвертого покоління. Його створили для перехоплення крилатих ракет. Пізніше було розроблено кілька модифікацій літака для використання у якості носіїв перспективних озброєнь, таких як гіперзвукові ракети, а також для виведення на орбіту супутників, пояснили у Defense Express.

Читати більше новин в Telegram

У Білорусі помітили саме модифіковані версії винищувача МІГ-31К з реєстраційними номерами RF-92462, RF-92339 та RF-92333.

Ці літаки можуть переносити одні з найсучасніших ракет, що є на озброєнні армії Росії — «Кинджали».  

«Фактично модифікований МиГ-31К виконує функцію першого ступеня ракети. Він розганяється та набирає велику висоту, після чого виконує пуск. Система вказівки дозволяє вводити польотне завдання прямо з борту літака», — кажуть експерти з озброєння.

Ці літаки здатні запускати ракети на відстань до 2000 кілометрів. Самі боєприпаси, ймовірно, також прибули на білоруську авіабазу.

«Того ж дня, 16 жовтня, на аеродром “Мачулищі” з РФ прилітали три військово-транспортні літаки Іл-76 ВКС РФ (RF-86902, RF-76722, RF-76724), які цілком могли привезти ракети для запусків з МІГ-31К. Таким чином, є підстави вважати, що винищувачі найближчим часом можуть почати обстріл України з території Білорусі», — пише Беларускі Гаюн.

Ракети «Кинжал»: характеристики

Це найновіші ракети російської армії, які була прийняті на озброєння у 2018 році. У РФ заявляють, що це гіперзвукові снаряди, але більшість військових експертів кажуть, що це другий ступінь балістичних ракет «Іскандер», тільки в авіаційній версії, пише Defense Express.

Для пуску «Кинджали» піднімають на висоту понад 10 км і розганяють на велику швидкість, тому єдиним її носієм є МіГ-31. Однією з найбільших небезпек зброї є те, що її практично неможливо перехопити. Під час польоту ракета досягає швидкості 12 000 км/година. Навіть при наближенні до цілі, на термінальній ділянці, її швидкість складає близько 4165 км/год., а кут падіння — 80-90 градусів. Через такі особливості перехопити боєприпас можуть тільки деякі спеціалізовані протиракетні комплекси.

Короткі характеристики:

  • тип ракети — аеробалістична;
  • максимальна дальність ураження цілей — 2 000 км;
  • висота польоту в момент досягнення гіперзвукової швидкості — 20 км;
  • маса бойової частини — 500 кілограмів.

Раніше Заборона розповідала про бойові літаки РФ, які помітили неподалік кордонів країн-членкинь НАТО. Авіатехніка здатна нести балістичні ракети з ядерними боєголовками. 

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій