Читаєте зараз
РФ запустить залізницю в обхід Кримського мосту: що це дає ворогу

РФ запустить залізницю в обхід Кримського мосту: що це дає ворогу

Ilona Kivva
Автор:
  • Країна-терористка вже влітку-2024 може відкрити залізничне сполучення між окупованим півднем України та Росією.
  • Принаймні один потяг 24 травня вже рухався маршрутом, що може свідчити про проведення тестового запуску. 
  • Серед іншого, магістраль скоротить час в дорозі, що вкрай вигідно ворогу.

Завдяки новій залізниці росіяни зможуть вивільнити Кримський міст для забезпечення свої потреб на території тимчасово окупованого півострову, але лише частково. Річ у тім, що колії навряд зможуть використовувати із більшим навантаженням, аніж під час випробувань.

Заборона розповідає про стратегічно небезпечне рішення ворога.

Бурне-Маловодне: навіщо Росії сполучення

Росія дуже близька до запуску нової залізничної лінії між Бурним і Маловодним на тимчасово окупованій частині Донецької області. Будівництво 80-км залізниці розпочали орієнтовно у червні 2023 року, йдеться у звіті моніторингової групи Frontelligence Insight.

Супутникові знімки свідчать, що обмежений рух поїздів (ймовірно, у тестовому режимі) вже почався. Так, 24 травня 2024 року принаймні один потяг рухався новою залізницею. 

Супутникові знімки: Planet Labs/Frontelligence Insight

«Поки не можна визначити, чи це був черговий тестовий потяг, чи це потяг, який бере участь у будівництві залізниці. Однак, виходячи з інших зображень із високою роздільною здатністю, ми припускаємо, що це останній етап перед запуском [залізниці]. Наша команда вважає, що маршруту буде достатньо для забезпечення регіону [окупованої частини півдня України], навіть якщо Кримський міст буде зруйновано», — кажуть аналітики.

Читати більше новин в Telegram

Тобто йдеться про те, що буде встановлено пряме сполучення між окупованим півднем України (Маріуполем) та Росією (Таганрог) як часткова альтернатива Кримському мосту для забезпечення логістики армії РФ. Крім цього, залізниця скоротить час доставки вантажів до свого переднього краю оборони, що теж вкрай вигідно ворогу.

Залізниця в обхід Кримського мосту: у чому небезпека

Після запуску залізничної лінії росіяни зможуть вивільнити Кримський міст для забезпечення безпосередніх потреб свого режиму на території Кримського півострову, вважають у Defense Express.

При цьому ворог навряд чи зможе використовувати цю залізницю із більшим навантаженням, аніж з тим, з яким тестує цю магістраль.

Сполучення між Бурним і Маловодним. Інфографіка: Frontelligence Insight

«Із супутникових знімків випливає дві важливі деталі. По-перше, ця залізнична гілка має лише одну колію, тобто її потужність обмежена показником до 10 поїздів на добу. По друге, ця гілка може пропускати поїзди лише з обмеженою масою, тобто менше стандартних показників у 54 вантажні вагони та 4 000 т відповідно», — пояснили військові аналітики.

Раніше Заборона розповідала про значення Кримського мосту для РФ, а також про те, як ворог посилив захист у регіоні. Керченська протока є вузьким місцем для військового матеріально-технічного забезпечення російських військ на окупованих територіях Херсонської та Запорізької областей.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій