'
Читаєте зараз
РФ збільшила імпорт пального з Білорусі: яка причина

РФ збільшила імпорт пального з Білорусі: яка причина

Ilona Kivva
Автор:

Росія посилила імпорт пального з Білорусі у березні, щоб подолати ризик дефіциту на своєму внутрішньому ринку. Він виник через ремонти на російських нафтопереробних заводах після атак українських дронів, пише Reuters.

Здебільшого РФ експортує паливо на міжнародні ринки, але збій роботи підприємств змусив її почати імпортувати сировину. Цього року країна збільшила імпорт бензину з Білорусі, у першій половині березня він досяг майже 3 000 тонн. Для порівняння, у лютому імпортували 590 т, а в січні поставок з дружньої до РФ країни не було взагалі.

За даними джерел видання, уряди двох держав та нафтові компанії обговорюють подальше співробітництво в цій сфері. Діалог ускладнює пріоритет Білорусі в експорті власного палива на міжнародні ринки. Обсяги сировини, необхідної Росії, залежатимуть від термінів ремонту уражених НПЗ.

Російські компанії можуть збільшити поставки нафти на білоруські заводи в обмін на додаткові нафтопродукти для постачання до Росії. В Білорусі працюють два підприємства – Новополоцький нафтопереробний завод і Мозирський нафтопереробний завод. Кожен із них має потужність 12 млн тонн на рік (близько 240 000 барелів на день). Як правило, вони працюють на меншій потужності, переробляючи близько 9 млн тонн на рік (близько 180 000 барелів на день).

Відомо, що атаки українських спецслужб на російські НПЗ почастішали у 2024 році. Протягом березня безпілотники СБУ та ГУР уразили 14 підприємств та вивели з ладу понад 10% потужностей підприємств РФ. Мета ударів — позбавити Кремль одного з головних джерел доходу для фінансування ведення війни та зірвати постачання пального на фронт.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій