Читаєте зараз
РФ змінює тактику БпЛА-атак: у чому причина 

РФ змінює тактику БпЛА-атак: у чому причина 

Ilona Kivva
Автор:
  • Російські війська у ніч на 30 січня 2024 року атакували територію України 35-ма ударними дронами Shahed-136/131. 
  • Частину БпЛА направили у прифронтові регіони. Серед іншого, намагалися вдарити по паливно-енергетичній інфраструктурі. 
  • Спрямування безпілотників на прифронтові території свідчить про те, що ворог змінив пріоритетні цілі для таких атак.

Націлення на інфраструктуру паливно-енергетичного сектору може бути пов’язана із новою бойовою частиною, яку виявили на шахедах. Вона, найімовірніше, була вироблена у 2023 році і отримала кумулятивну виїмку, яка відповідає за створення кумулятивного струменю. Додали ще один небезпечний функціонал.

Заборона розповідає про модифікацію російських Shahed.

Запуск Shahed по Україні 30 січня

Російські війська у ніч на 30 січня 2024 року атакували територію України 35-ма ударними дронами типу Shahed-136/131. Безпілотники летіли з трьох напрямків:

  • Приморсько-Ахтарськ (РФ);
  • Курськ (РФ);
  • Чауда (Крим)

 Також запустили дві зенітні керовані ракети С-300 по Донеччині.

Українські захисники збили 15 ворожих БпЛА у межах Миколаївської, Сумської, Черкаської, Кіровоградської, Дніпропетровської, Харківської, Херсонської та Київської областей.

Читати більше новин в Telegram

Частину ударних БпЛА ворог спрямував по прифронтових територіях. Намагався уразити інфраструктуру паливно-енергетичного сектору, цивільні та військові об’єкти біля лінії фронту та державного кордону з РФ.

Спрямування дронів на прифронтові території свідчить про те, що ворог змінив пріоритетні цілі для БпЛА-атак, вважають у Defense Express.

«Атака по прифронтових та прикордонних районах вже прямо вказує на те, що ефективність мобільних груп Сил оборони України змушує ворога відмовлятись від направлення значної частини Shahed у тилові райони. А атака інфраструктури паливно-енергетичного сектору може бути пов’язана із новою бойовою частиною, яка тепер встановлюється на ці літако-снаряди», — пояснили військові аналітики.

БСТ-52: як РФ модернізувала шахеди

Про появу нової бойової частини до Shahed-136 стало відомо наприкінці січня 2024 року. Журналісти-розслідувачі отримали фото одного з так званих чорних шахедів, що був збитий Силами оборони — у дроні було замінено БЧ.

Бойова частина «БСТ-52» російського виробництва для Shahed. Фото: Defense Express

«Ця бойова частина є продовженням розвитку попередньої з індексом ‘МСНИ’, під час модернізації якої вона отримала додатковий кумулятивний та запалювальний (термічний) ефекти. Й це вже третя версія після появи у липні 2023 року бойових частин з індексом ‘БСФ’», — кажуть експерти з озброєння.

БЧ, найімовірніше, була вироблена у 2023 році. Вона отримала кумулятивну виїмку, яка й відповідає за створення кумулятивного струменю. При цьому найбільш небезпечне удосконалення — додатковий термічний ефект при вибуху. Для цього всередину бойової частини встановили запалювальні елементи, ймовірно, термітні шашки.

Раніше Заборона розповідала про небезпечні російські ракети, які є головною прогалиною в протиповітряній обороні України.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій