На Харківщині напали на адвоката, який захищає ромів | Заборона
Читаєте зараз
На Харківщині напали на адвоката, який захищає ромів

На Харківщині напали на адвоката, який захищає ромів

Автор:

У місті Дергачі, що в Харківській області, стався напад на адвоката Андрія Муху, який веде справу щодо вбивства ромського жителя в селі Вільшани Харківської області.Про це повідомяє радіо Chiriklo.

За словами Мухи, вдень до його офісу приїхав прокурор Дергачівської місцевої прокуратури Харківської області Гасанов Ілгар Джаліл з трьома невідомими особами. Чоловіки увійшли до офісу адвоката та почали його бити. Нападники вигукували: «Досить захищати цих циган» . Також постраждалий повідомив, що в нього викрали 2 000 доларів.

ТЕРМІНОВІ НОВИНИ: Напад на адвоката, який захищає потерпілих ромів після трагедії у Вільшанах на ХарківщиніЯк нам стало відомо, у четвер, 24 травня, у місті Дергачі Харківської області стався напад на адвоката Андрія Муху, який веде справу щодо вбивства ромського жителя у селі Вільшани Харківської області. (Нагадаємо, підозрюваний у тому брутальному нападі у Вільшанах, коли загинув один місцевий житель, і декількох поранено – екс-голова селищної ради Вільшан, тепер депутат Харківської обласної ради Олексій Литвинов).До ромського радіо Chiriklo звернулися ромські активісти з Харківщини. За словами правника, вдень до його офісу приїхав Гасанов Ілгар Джаліл, прокурор Дергачівської місцевої прокуратури Харківської області з трьома невідомими особами. Увійшовши до офісу адвоката, як інформує потерпілий, вони почали його бити, при цьому вигукували: «Досить захищати цих циган», також вони провели обшук у кабінеті адвоката, знайшли там кошти, 2000 доларів, які, як свідчить Андрій Муха, присвоїли. Потерпілий звернувся до місцевої поліції та прокуратури. У зв’язку з тим, що один із нападників є співробітником прокуратури, про справу повідомили до Харківської обласної прокуратури, яка приїхала на місто події лише о 21.00, а місцева прокуратура прибула на місце близько 16.00. Відповідно до інформації від ромських активістів на місце нападу прибули також представники ОБСЄ, регіональна представниця Секретаріату Уповноваженого Верховноі Ради Украіни з прав людини у Харківській області.Представник місцевої Дергачівської прокуратури, Олександр Цимбалюк, який також був на місці нападу, на питання де зараз перебуває один із нападників, який є співробітником прокуратури, відповів: «Саме зараз колега виконує свої обов’язки». Наразі нікого з нападників не затримано.Випуски нашої cпільної з Громадське радіо програми, присвячені трагедії у ВІльшанах, коли було вбито одного з лідерів ромської громади села, а обвинувачення досі нікому не оголошено, підозрюваного місцевого депута не утримують за ґратами:https://hromadskeradio.org/programs/chiriklo/rozsliduvannya-napadu-na-romiv-u-vilshanah-prohodyt-formalno-romskyy-diyach-vadym-matyushenkohttps://hromadskeradio.org/programs/chiriklo/u-pravosuddya-podviyni-standarty-zisels-pro-tragediyi-u-loshchynivci-i-vilshanahhttps://hromadskeradio.org/programs/chiriklo/spravu-shchodo-napadu-na-romiv-u-seli-vilshany-rozglyadayut-u-kyyevihttps://hromadskeradio.org/programs/chiriklo/romy-harkivshchyny-piketuvaly-prokuraturuEuropean Roma Rights Centre Секретаріат Уповноваженого ВРУ з прав Людини Zola Kondur Aleksandra Koriak Николай Бурлуцкий Yevgen Zakharov Kharkiv Human Rights Group Kondur Vladymyr ІРЦ Правовий простір Olga Zhmurko Olha Vesnianka Українська Гельсінська спілка з прав людини – УГСПЛ Aksana Filipishyna

Gepostet von Ромське радіо Chiriklo am Donnerstag, 24. Mai 2018

 

Андрій Муха звернувся до місцевої поліції та прокуратури. Про справу повідомили до Харківської обласної прокуратури, яка приїхала на місто події о 21:00, а місцева прокуратура прибула на місце нападу близько 16:00.

Представник місцевої Дергачівської прокуратури, Олександр Цимбалюк прокоментував звинувачення на адресу колеги та розповів про місце знаходження можливого підозрюваного так: «Саме зараз колега виконує свої обов’язки».

Наразі нікого з нападників не затримано.

Нагадаємо, 16 травня 2017 року у Вільшанах із вогнепальної зброї вбили голову ромської громади Миколу Каспіцького, а ще восьмеро ромів постраждали від травматичної зброї. Затримали трьох нападників, один з них – депутат облради Олексій Литвинов.

 

Читайте також: 

Ультраправі розігнали табір ромів у Києві. Детально.

На Тернопільщині напали на табір ромів. Були постріли.

 

Нагору