Читаєте зараз
Російські олігархи хочуть відкупитися від санкцій. Чи буде від цього користь Україні

Російські олігархи хочуть відкупитися від санкцій. Чи буде від цього користь Україні

Markiian Oliiarnyk
  • Західні країни розглядають можливість дозволити підсанкційним багатіям добровільно відмовитися від частини своїх статків на користь України в обмін на зняття санкцій.
  • Це дозволить союзникам уникнути юридичних проблем, які не дозволяють наразі провести повну конфіскацію російських активів.
  • Українська влада начебто не проти цієї ідеї.

Країни G7, схоже, знайшли альтернативу конфіскації активів російських олігархів. Партнери пропонують піти з ними на компроміс: зняття санкцій в обмін на добровільну відмову від частини своїх статків, які будуть спрямовані на допомогу Україні. Це дозволить відмежувати впливові бізнес-групи від Володимира Путіна і швидко знайти кошти для фінансування української боротьби проти рашизму та відновлення після перемоги.

Заборона розповідає про ідею ‘амністувати’ активи деяких російських олігархів. 


Альтернатива конфіскації активів: пропозиція G7

Країни «Великої сімки» обмірковують, чи можна дозволити російським олігархам добровільно віддати частину статків в обмін на зняття санкцій, пише AP.

З пропозицією виступила заступниця прем’єр-міністра, пані міністр фінансів Канади Христя Фріланд (має українське походження) на саміті G7 у Німеччині. Начебто ідея виникла після того, як та поговорила з деякими російськими бізнесменами, з якими вона знайома з часів своєї роботи журналісткою у Москві.

Це може стати альтернативою конфіскації активів, оскільки у більшості західних країн, які заморозили статки росіян, а особливо в Німеччині є суттєві законодавчі обмеження для таких кроків. Добровільно відмовившись від частки своїх грошей за кордоном, олігархи позбавили б західні уряди від потенційних проблем з власними судами.

Читати більше новин в Telegram

Зняття санкцій в обмін на гроші: ставлення України

Пропозиція була висунута в контексті надання Україні додаткових грошей і того, як перетворити заморожені активи на джерела фінансування. Як пише AP, українська влада проінформована про перебіг цих дискусій і нібито не проти таких кроків.

«Ми б про це не говорили, якби не було певного комфорту з боку українців. Ми повинні знати, що це працює і для них», — розповів виданню західний чиновник на правах анонімності.

Зазначається, що такий компроміс також може допомогти відмежувати деяких олігархів від Володимира Путіна. Про потенційні суми відкупів поки не повідомляється, але очевидно, що йдеться про мільярди доларів. Лише в одному Євросоюзі за три місяці війни було заморожено російські активи на суму в близько $10.7 мільярдів.

Раніше Заборона розповідала про пропозиції Єврокомісії щодо вдосконалення правил конфіскації майна в країнах ЄС для подолання законодавчих лазівок, якими користуються олігархи Путіна.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій