'
Читаєте зараз
Російського посла у Варшаві облили «кров’ю» і назвали фашистом — відео

Російського посла у Варшаві облили «кров’ю» і назвали фашистом — відео

Markiian Oliiarnyk
Сергій Андрєєв
  • 9 травня у Варшаві активісти облили посла Росії Сергія Андрєєва штучною кров’ю під вигуки: «Фашисти».
  • Російський дипломат у супроводі працівників поліції покинув меморіальний цвинтар.
  • В МЗС Росії висловили протест польській владі і висунули вимогу провести повторну церемонію.

У Варшаві 9 травня українські активісти не дали послу Росії у Польщі Сергію Андрєєву покласти квіти до пам’ятника на цвинтарі радянських солдатів. Дипломата облили штучною кров’ю і назвали фашистом. У Міністерстві внутрішніх справ Польщі наголосили, що українська акція була законною, а дії — зрозумілими. У Росії обурилися інцидентом і висловили польській владі протест.  

Заборона розповідає про інцидент за участю голови дипломатичної місії Росії у Польщі на 9 травня.


День перемоги у Польщі: дипломата РФ вигнали з цвинтаря

9 травня 2022 року у Варшаві українські активісти зірвали захід російської дипломатичної місії у Польщі на чолі з послом Сергієм Андрєєвим з покладання квітів на цвинтарі радянських солдатів. Дипломатів демонстративно облили штучною кров’ю під вигуки: «Фашисти», «Рашисти», «Путін хуйло», «Злочинці».

Після інциденту Андрєєв заявив, що пишається своїм президентом і що тимчасово окуповані території України їй більше не належать, пише Polsat. Згодом російська делегація у супроводі поліції поспіхом покинула меморіальний цвинтар.

«Ми просто підійшли до посла впритул, розірвали на себе пакети зі штучною кров’ю. Ця кров потрапила на посла і його посіпаку. Вони з ганьбою і під крики “фашисти” просто поїхали. Ми не дали їм покласти квіти», — повідомила українська активістка та журналістка Ірина Земляна.

Читати більше новин в Telegram

Голова МВС Польщі Маріуш Камінський прокоментував інцидент, зазначивши, що польська влада не рекомендувала Андрєєву брати участь у покладанні квітів. «Акція противників російської агресії проти України, де щодня відбувається злочин геноциду, була законною. Емоції українок, які брали участь у демонстрації, чоловіки яких мужньо воюють за захист рідної землі, зрозумілі», — написав польський міністр у Твіттері.   

Інцидент з послом Андрєєвим у Варшаві: реакція країни-агресора

У Міністерстві закордонних справ Російської Федерації висловили «рішучий протест» Польщі, назвавши акцію протесту проти покладання квітів російськими дипломатами нападом на посла Росії, а українських активістів — екстремістами.

«Польській владі виражений рішучий протест за потурання по суті неонацистським молодчикам. МЗС Росії висунуло Варшаві вимогу негайно організувати проведення церемонії покладання вінка, забезпечивши її повну безпеку від різноманітних провокацій. Добиваємося від польської сторони, щоб відповідні заходи були вжиті сьогодні ж», — йдеться у повідомленні дипломатичного відомства країни-агресора. 

Речниця російського МЗС Марія Захарова заявила, що «прихильники неонацизму вкотре показали своє обличчя», додавши, що в країнах Заходу «задано курс на реінкарнацію фашизму».

Раніше Заборона розповідала про те, як влада Берліну заборонила використовувати українську символіку на меморіальних заходах 8 та 9 травня 2022 року, присвячених Дню перемоги над нацизмом.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій