Читаєте зараз
Рятівна «Паляниця». Чим живуть львівські активісти, які шукають ліки для всієї України

Рятівна «Паляниця». Чим живуть львівські активісти, які шукають ліки для всієї України

Ivan Chernickin
Проєкт «Паляниця»: ліки для України під час війни

Лічильник повномасштабної війни в Україні сягнув 20 днів. За неповні три тижні бойові дії забрали життя близько 1,3 тисячі українських військових. А жертви серед цивільного населення лише в Маріуполі перевалили за 2,3 тисячі.

Тим, хто страждає від дій окупанта, всіляко намагаються допомагати волонтери. Ми вже писали про «Save Pets of Ukraine» у Львові, які рятують тварин, про польову кухню в Києві, де годують не лише бойців ТрО, але й дитсадки та лікарні, про активістів з різних куточків України, які утримують шелтер для евакуйованих чи роблять протитанкові їжаки.

Цього разу — історія про проєкт «Паляниця», творці якого сфокусувалися на допомозі медзакладам по всій Україні. Іван Чернічкін та Микола Дондюк провели з командою волонтерів кілька днів і зафіксували, як влаштоване їхнє життя в умовах війни.


Рік тому Євгенія Даниленко та Сергій Беккер вирішили повернутись з Ізраїлю до України. Через переїзд і пов’язані з ним турботи весь 2021 рік вони жили на дві країни.

24 лютого 2022 року, коли Росія напала на Україну, Сергій був у Києві — він щойно перевіз до столиці тринадцятирічного пса. Натомість Євгенія була в Ізраїлі на кінофестивалі.

Читати більше новин в Telegram

«Я вирішила хутко повернутися, аби вивезти родину. Моя дорога через Польщу зайняла 30 годин. Я була здивована кількості людей на кордоні, в автобусах та літаках — тисячі українців поверталися на рідну землю», — розповідає вона Забороні.

Вже у Львові, коли Сергій та Євгенія зрозуміли, що їхні родичі у безпеці і рятувати їх не потрібно, виникла ідея закупити ліки для українських медзакладів. На початках вони зібрали по друзях близько тисячі доларів, та згодом грошова допомога стала більшою, ніж вони планували. А їхня «бутікова» ініціатива переросла у повноцінну волонтерську організацію з адресної допомоги українським лікарням. За перші два тижні війни активісти «Паляниці» закупили ліків більше ніж на півтора мільйони гривень і відправили їх у десятки міст України.

Допомогти ініціативі можна тут.

Всі фото: Іван Чернічкін / Заборона

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій