Читаєте зараз
Росія анонсувала навчання за участю ядерної тріади. Що це означає і куди стрілятимуть

Росія анонсувала навчання за участю ядерної тріади. Що це означає і куди стрілятимуть

Markiian Oliiarnyk
Балістична ракета
  • 19 лютого 2022 року у Росії запустять крилаті та балістичні ракети в рамках стратегічних навчань.
  • Слідкувати за маневрами російської ядерної тріади буде сам президент країни-агресора Володимир Путін.
  • Напередодні Путін зустрівся із Олександром Лукашенком для вирішення долі російських військ після спільних навчань у Білорусі.

У Росії анонсували навчання за участю ядерної тріади. Це означає, що будуть залучені стратегічна авіація, міжконтинентальні балістичні ракети (МБР) та підводні ракетоносці. Напередодні, 18 лютого, Путін зустрівся із самопроголошеним президентом Білорусі Олександром Лукашенком, щоб вирішити що робити з російськими військами після закінчення навчань «Союзная решимость-2022».

Заборона розповідає про стратегічні навчання РФ 19 лютого, під час яких мають запустити крилаті та балістичні ракети.


Стратегічні навчання під керівництвом Путіна 19 лютого

19 лютого 2022 року під керівництвом Володимира Путіна у Росії пройдуть навчання сил стратегічного стримування із запуском крилатих та балістичних ракет, пише російський Интерфакс

Навчання пройдуть із залученням сил так званої ядерної тріади — стратегічної авіації, міжконтинентальних балістичних ракет (МБР) та підводних ракетоносців. «До навчань будуть залучені сили та засоби Повітряно-космічних сил, Південного військового округу, Ракетних військ стратегічного призначення, Північного та Чорноморського флотів», — йдеться у повідомленні Міноборони РФ.

Мета навчань — перевірка готовності органів військового управління, бойових розрахунків, екіпажів бойових кораблів і стратегічних ракетоносців, а також надійності озброєння стратегічних ядерних та неядерних сил.

Читати більше новин в Telegram

Як пише російське агентство ТАСС, стратегічний ракетоносний підводний човен Північного флоту проведе запуск міжконтинентальної балістичної ракети у бік полігону Кура на Камчатці, атомна субмарина із Тихоокеанського флоту запустить МБР по цілі на полігоні Чижа на півночі Росії, а літаки далекої авіації займатимуться запуском крилатих ракет.

Структура сил стратегічного стримування Росії поділяється на:

  • стратегічні наступальні сили (стратегічні ядерні сили, стратегічні бомбардувальники, підводні човни, морські кораблі, морська ракетоносна авіація, ракетні комплекси міжконтинентальної дальності);
  • стратегічні оборонні сили (системи виявлення ракетних атак, контролю за космічним простором, протиповітряні, протиракетні та протикосмічні системи оборони).

Переговори між Путіним і Лукашенком щодо російських військ у Білорусі

18 лютого 2022 року президент Білорусі Олександр Лукашенко зустрівся у Москві з Володимиром Путіним. Президент Росії разом зі своїм союзником мають вирішити, що робити з російськими військами, які прибули до Білорусі на спільні навчання «Союзная решимость-2022», які закінчаться 20 лютого.

«Яке рішення ухвалимо, так і буде. Вирішимо [вивести війська] — виведемо за добу. Ухвалимо рішення [залишити на] місяць — будуть стояти місяць. Збройні сили [РФ] буду знаходитися тут [у Білорусі] стільки, скільки треба. Це наша земля, наша територія. Ми тут працюємо, вчимося і будемо вчитися й надалі», — заявив Лукашенко напередодні свого візиту до Москви.

16 лютого глава МЗС Білорусі Володимир Макей запевнив, що на білоруській території не залишиться жодного російського військовослужбовця і жодної одиниці бойової техніки після закінчення «Союзной решимости-2022».

Частина оновлюється…

Раніше Заборона розповідала подробиці розмови між міністрами оборони України та Білорусі, під час якої сторони нібито домовилися про візити військових аташе на українську «Заметіль-2022» та на російсько-білоруську «Союзную решимость-2022».

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій