'
Читаєте зараз
Росія гатить з «Торнадо-С» по цивільних на Донбасі: докази

Росія гатить з «Торнадо-С» по цивільних на Донбасі: докази

Markiian Oliiarnyk
Касетний снаряд Торнадо-С
  • Російські окупанти обстріляли місто Покровськ касетними снарядами РСЗВ «Торнадо-С».
  • Удари касетними снарядами по цивільних об’єктах суворо заборонені міжнародним гуманітарним правом.
  • Пояснюємо, чим особливо небезпечна така зброя для людей.

3 березня 2022 року російські окупанти обстріляли місто Покровськ Донецької області з реактивних систем залпового вогню «Торнадо-С». Це модернізована версія РСЗВ «Смерч», оснащена керованими касетними снарядами. Їхнє використання проти населених пунктів суворо заборонене положеннями міжнародного гуманітарного права.

Заборона розповідає про черговий доказ використання російськими окупантами забороненої зброї для бомбардування мирних районів українських міст.


Обстріл Покровська 3 березня

3 березня російські окупанти обстріляли з реактивних систем залпового вогню місто Покровськ Донецької області. Внаслідок обстрілу постраждав житловий будинок. За попередньою інформацією, ніхто не постраждав.

За даними Conflict Intelligence Team (СІТ), при обстрілі окупанти застосували новітні керовані касетні снаряди РСЗВ «Торнадо-С». «На одній з фотографій помітне маркування 9Б706 — це блок керування новітніх реактивних снарядів російської реактивної системи залпового вогню “Торнадо-С”. Конфігурація керма у носовій частині реактивного снаряда також збігається з рештками снаряда, що впав у Покровську», — пишуть у CIT.

Міжнародне гуманітарне право суворо забороняє завдавати удари по населених пунктах касетними боєприпасами, адже вони вражають велику площу і мають невибіркову дію (тобто накривають усі об’єкти у зоні враження).

Читати більше новин в Telegram

Що таке «Торнадо-С»

«Торнадо-С» — це новітня російська реактивна система залпового вогню, полегшена і модернізована версія системи «Смерч». Візуально «Торнадо-С» доволі важко відрізнити від «Смерча», однак ця РСЗВ має більшу вогневу ефективність завдяки новим навігаційним та обчислювальним системам. Реактивні касетні снаряди «Торнадо-С» розроблялися як відповідь українській системі «Вільха-М», яка також є новітньою модифікацією РСЗВ «Смерч».

Як пише CIT, незадовго до повномасштабного російського вторгнення колони «Торнадо-С» були помічені в Ростовській області. Найімовірніше, це була 439 гвардійська реактивна артилерійська бригада, яка перебуває у підпорядкуванні Південної військового округу РФ.

Раніше Заборона розповідала про те, чому Україна має негайно ратифікувати Римський статут Міжнародного кримінального суду, щоб притягнути Росію до відповідальності за вчинення воєнних злочинів.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій