Читаєте зараз
Росія має труднощі з ремонтом НПЗ після українських атак: в чому причина

Росія має труднощі з ремонтом НПЗ після українських атак: в чому причина

Ilona Kivva
Автор:

Компанії РФ стикаються зі складнощами під час ремонту своїх нафтопереробних заводів. Річ у тім, що їх будували за допомогою американських та європейських інжинірингових компаній. Ситуацію для росіян погіршують нові удари дронів, пише Reuters.

Відомо, що в березні 2024 року Служба безпеки України атакувала нафтобазу «Лукойлу» в Нижньогородській області. Лише одна компанія могла полагодити пошкоджену установку для виробництва бензину – це фірма транснаціонального концерну Honeywell UOP.

Щоправда, вона американська і покинула Росію після повномасштабного вторгнення. За даними джерел, інженери «Лукойлу» кинулись шукати запчастини, але нічого не змогли знайти. Установка просто зупинилася. За підрахунками Reuters, нинішня зупинка заводу коштуватиме «Лукойлу» майже $100 млн недоотриманих доходів на місяць.

Установка каталітичного крекінгу, яку використовують для перетворення важких вуглеводнів на бензин, виведена з роботи з січня 2024 року. Через брак власного досвіду Росії невідомо, коли її відремонтують. З цієї причини НПЗ в Нижньогородській області, який є четвертим за величиною в країні, скоротив виробництво бензину на 40%.

«Якщо потік безпілотників продовжуватиметься такими темпами, а російська протиповітряна оборона не покращиться, Україна зможе скоротити російські нафтопереробні потужності швидше, ніж російські фірми зможуть їх відремонтувати», — сказав експерт з енергетичної галузі Росії Сергій Вакуленко.
Раніше агентство стверджувало, що удари українських безпілотників по російських підприємствах призвели до зупинки близько 14% загальних потужностей Росії з переробки нафти.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій