Росія могла перекинути ядерні ракети до кордонів НАТО
- РФ почала передислоковувати бойову авіацію на авіабазу наприкінці літа-2022. При такому розміщенні техніка перебуває у зоні доступу як до країн Європи, так і США.
- Авіабаза Оленья готувалася СРСР як головний авіапункт для стримування США.
- Осінь традиційно характеризується підвищеною активністю російських військ.
Російська Федерація могла розмістити ядерні боєголовки неподалік від кордонів країн-членів Північноатлантичного Альянсу. На авіабазу в Мурманську область передислокували найпотужніші бомбардувальники РФ, які можуть їх нести.
Заборона розповідає про літаки РФ, які помітили у небезпечній зоні.
На Кольському півострові помітили російські бомбардувальники
Росія розмістила близько 11 військових літаків на авіабазі Оленья, що приблизно за 30 кілометрів від кордонів країни з Норвегією та Фінляндією, повідомляє Faktisk з посиланням на дані супутникових знімків.
Переміщення техніки вперше помітили ще 21 серпня. Тоді на авіабазу передислокували чотири бомбардувальники, ймовірно, Ту-160. Через місяць там було розміщено ще три літаки, найімовірніше, Ту-95. Зазвичай ці літаки дислокуються на авіабазі Енгельс, що за 720 кілометрів на південний схід від Москви.
Читати більше новин в TelegramСтаном на 9 жовтня 2022 року вже сім Ту-160 Blackjack і чотири Ту-95 Bear-H були припарковані в аеропорту. Один із них стояв у готовності до зльоту на злітно-посадковій смузі.
Сім стратегічних бомбардувальників Ту-160 (позначені червоним) і чотири літаки Ту-95 (позначені жовтим) на авіабазі Оленя на Кольському півострові, 7 жовтня 2022 року. Фото: Planet Labs
Ту-160 був розроблений СРСР під час Холодної війни. Це найбільший у світі бомбардувальник. Його максимальна швидкість більш ніж вдвічі перевищує швидкість звуку, отже він здатен подолати 2 200 кілометрів за одну годину.
Ту-95 — стратегічний бомбардувальник-ракетоносець. Він був створений і взятий на озброєння у той же період. Літак призначений для знищення стратегічних об’єктів у тилу ворога. Обидва літаки здатні долати великі відстані і можуть нести ядерні боєголовки.
Авіабаза на Кольському півострові під час Холодної війни також мала стратегічно важливе значення для СРСР. Вона мала стати плацдармом для бомбардувальників Ту-95 для стримування Сполучених Штатів.
Військові аналітики назвали два найбільш вірогідні варіанти такого перебазування:
- військові навчання;
- спосіб тиску на НАТО, щоб зупинити подальшу підтримку України.
«Осінь традиційно характеризується підвищеною активністю російських військ. Разом з нашими національними та міжнародними партнерами ми постійно стежимо за ситуацією», — каже підполковник і речник Міністерства оборони Норвегії Пер Еспен Странде.
Низка експертів переконані, що навіть якщо РФ справді проводить навчання за участі військових літаків на півострові, це є нетиповим використанням авіабази і з високою ймовірністю все одно має на меті тиск на Північноатлантичний Альянс, адже при такому розміщенні техніка перебуває у зоні доступу як до країн Європи, так і США.
«Немає сумнівів, що на фото стратегічні бомбардувальники Ту-160 і Ту-95, Розгортання та навчання зі стратегічними бомбардувальниками саме по собі є формою ядерного стримування, тому в загальній картині це можна прочитати як частину загроз Путіна ядерною зброєю», — каже доцент школи ВПС Норвегії Ларс Педер Хага.
Теорію підтверджує експертка з оборонних досліджень Катажина Зиск. «Той факт, що літаки розміщені там, є частиною стримування Путіна, і цим він хоче підтримати й надати ядерному стримуванню та загрозам достовірності», — вважає вона.
Раніше Заборона розповідала про російський підводний човен, який помітили у небезпечній зоні. На нього нанесені знаки російської свастики «Z», які, ймовірно, є завуальованими погрозами НАТО.
Читати більше новин в Telegram