Читаєте зараз
Росія може купувати балістику у КНДР: що є в арсеналі країни

Росія може купувати балістику у КНДР: що є в арсеналі країни

Daniil Tsarevskyi
  • Розвідка Південної Кореї ще в листопаді 2023 року доповідала, що РФ може отримувати від Пхеньяна балістичні ракети.
  • Білий дім заявив, що удари по Україні наприкінці 2023 та на початку 2024 року були здійснені саме за допомогою зброї з КНДР.
  • Щоб поповнити запаси, Росія, ймовірно, також планує отримати ракеті від Ірану.

Північна Корея має широкий арсенал ракетного озброєння. Деякі розробки можуть навіть переважати те, що має у своєму арсеналі Росія. Деякі ракети, якщо вірити заявленим характеристикам, здатні вражати цілі на відстані до 1 000 кілометрів.

Заборона розповідає про нові деталі збройної угоди між Росією та КНДР.

Балістичні ракети: у кого купає Росія

Росія нібито використовувала північнокорейські балістичні ракети малої дальності під час атак на Україну 30 грудня 2023 та 2 січня 2024 року. Принаймні одна ракета могла бути запущена у першу атаку та кілька — у другу. Росія також закупить ракети в Ірану, щоб поповнити запаси, заявив Білий дім.

«Заява була відповідна від Сполучених Штатів. Тому вивчати будуть фахівці певні якісь уламки й тоді вже можна буде казати, чи є такий факт або немає. Поки що не можу цього підтвердити», — прокоментував речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.

Розвідка Південної Кореї ще в листопаді 2023 року повідомляла  про можливе постачання балістичних ракет Пхеньяном Москві. Угода про постачання зброї начебто була ширшою за просто артилерійські боєприпаси та включала (окрім реактивного озброєння) також протитанкові та протиповітряні ракети, мінометні снаряди та гвинтівки.

Читати більше новин в Telegram

«Наша інформація свідчить про те, що Корейська Народно-Демократична Республіка нещодавно надала Росії пускові установки балістичних ракет і кілька балістичних ракет. США очікують, що Росія та Північна Корея візьмуть уроки з цих запусків, і Росія використає додаткові північнокорейські ракети для майбутніх атак на Україну. Тепер Росія має намір придбати ракети в Ірану», — заявив речник Білого дому з питань національної безпеки Джон Кірбі.

До того ж Росія вже нібито розроблює угоду з Іраном, щоб поповнити свої запаси. Вона не закінчена, проте очікується, що навесні Путін вже матиме ракети. Натомість Росія може надати країнам допомогу в їх ракетних програмах.

Зброя Північної Кореї: які ракети могла поставити Росії

Точної інформації, які ракетні системи отримала Росія від Північної Кореї, поки немає. Білий дім стверджує, що вони мають дальність у 900 км, а на графіці, яка супроводжувала виступ Джона Кірбі, можна було побачити новітні пускові KN-23 і KN-24. Загалом Росія начебто отримала кілька пускових установок та десятки ракет до них.

Установки KN-23 і KN-24 обладнані твердопаливними балістичними ракетами малої дальності. Північна Корея почала їх випробовування у 2019 році. 

Північнокорейський ракетний комплекс KN-23. Фото: KCTV

KN-23 — це північнокорейський аналог російського Іскандера, який має покращені характеристики. Підтверджена дальність ураження складає 690 км, що на 190 км більше за свого близнюка. Бойова частина ракети — 500 кг. Відомо, що вона може запускатись із залізничних колій.

KN-24 візуально нагадує американські ATACMS. Доведена дальність пуску ракети склала 410 км, а розмір бойової частини складає від 400 до 500 кг. Бойова частина може маневрувати по непараболічним траєкторіям. Використання таких маневрів може ускладнити для протиракетної оборони встановлення передбачуваної точки перехоплення.

Північнокорейський ракетний комплекс KN-24. Фото: Х

Також Росія могла отримати оновлені версії радянського комплексу Ельбрус: 

  • Hwasong-9 може бити на 1000 км та мати вагу бойової частини у 500 кг;
  • Hwasong-5 — 300 км та 700-800 кг бойової частини;
  • Hwasong-6 — 500 км та 960 кг бойової частини.

Раніше Заборона розповідала про розслідування постачання Росії снарядів із Північної Кореї. Пхеньян віддав Росії як мінімум 500 000 снарядів різного калібру.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій