Читаєте зараз
Росія нищить українців через телеграм-канали. РНБО показала докази

Росія нищить українців через телеграм-канали. РНБО показала докази

Yevhen Koziarin
Фейки про коронавірус
  • РНБО України показала докази втручання окупанта в справу вакцинації.
  • Наша пісня гарна нова: які фейки сіє телеграм-канали з РФ в Україні.
  • Країна-агресор співає на окупованих територіях зовсім іншу пісню.

У Раді нацбезпеки та оборони України випустили звіт про те, що Росія проводить інформаційну кампанію, яка спрямована на просування тез для зменшення рівня вакцинації серед українців. У той же час росіяни закликають робити щеплення їхньою вакциною жителів окупованих територій Донецької та Луганської областей, Криму.

Заборона розповідає, як за даними Центру протидії дезінформації, РФ проводить інформаційну спецоперацію в України, яка має на меті вбити більше громадян.


Фейки про вакцини

У Центрі протидії дезінформації при РНБО повідомили про інформаційну операцію Росії, спрямовану на зменшення рівня COVID-вакцинації серед українців. У звіті показано, як через, зокрема, соцмережі та Telegram-канали, поширюють інформацію про нібито негативні наслідки вакцинації в Україні.

«Результати свідчать про ознаки ворожої дезінформаційної атаки, що спрямована на збільшення рівня смертності від COVID-19 в Україні та запобігання вакцинації. Повномасштабна дезінформаційна операція загрожує життю та безпеці українців, і кількість постраждалих буде зростати, якщо не вжити необхідних заходів для протидії в інформаційному просторі», — йдеться у звіті.

У Центрі протидії дезінформації заявили, що ці Telegram-канали (зокрема, Картель, Крокодил та Сплетница), які пов’язані з Росією, просувають деструктивні наративи в Україні щодо вакцинації від коронавірусу.

Читати більше новин в Telegram

«Вони просувають наративи за допомогою як публікацій, так і ботів у коментарях до них. Канали напряму куруються РФ або мають безпосереднє відношення до неї та «ретранслюють» позицію Кремля», — заявили у Центрі протидії дезінформації.

У цих каналах називають вакцинацію шляхом до вбивства та порушенням конституційних прав людини і поширюють фейки щодо щеплень.

Пропаганда Росії

У Центрі протидії дезінформації при РНБО заявили, що російські телеграм-канали, які спрямовані на РФ та окуповані нею території України, мають полярно інший порядок денний ніж в тих, які спрямовані на Україну, заохочувати до COVID-вакцинації та запевняти їх у необхідності щеплення.

Інфографіка: Центр протидії дезінформації РНБО

«В їхніх публікаціях вже міститься інша позиція стосовно вакцинації: проводиться робота з інформування та доведення до відома населення інформації про необхідність щеплень, висміюються та демонізуються антивакцинатори, залучаються лідери думок та блогери для поширення пропаганди вакцинації», — йдеться у звіті.  

За даними РНБО, Росія всіляко закликає жителів окупованих територій України вакцинуватися своїми вакцинами, які не визнані Всесвітньою організацією охорони здоров’я. 

Раніше Заборона розповіла, як можуть вакцинуватись українці, які купили фейковий COVID-сертифікат.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій