Росія програє повітря: британська розвідка назвала смішну причину
- Через програшну позицію авіації РФ в Україні Кремль вимушений кидати в бій сухопутні війська. Звідси й великі втрати рашистів.
- Від 24 лютого 2022 року РФ зосередила білях кордонів близько 700 бойових літаків та вертольотів, з яких вже більшу частину успішно знищено.
- Українці вчаться так швидко, що противник понад два місяці не залітав на територію, контрольовану ЗСУ.
Військові розвідники Міністерства оборони Великої Британії вважають, що Російська Федерація з високою ймовірністю не зможе досягти переваги у повітрі у війни з Україною. Вірогідно, що роками Військово-повітряні сили Росії працювали на показ для вищих посадових осіб, не розвиваючи навички та потенціал пілотів.
Заборона розповідає про доповідь розвідки Її Величності.
Пілоти не РФ не мають достатньо навичок, щоб вигравати повітряні бої
Військово-повітряні сили Російської Федерації (ВПС РФ) показали низькі результати у війні з Україною, доповіли у британській розвідці.
«Їхня нездатність послідовно забезпечувати повітряну енергію, ймовірно, є одним з найважливіших факторів, що стоять за дуже обмеженим успіхом російської кампанії», — зазначили військові аналітики.
З цих причин авіація окупантів почала діяти за принципом меншого ризику, рідко проникаючи вглиб підконтрольній Україні території.
Читати більше новин в TelegramАктуальна мапа бойових дій в Україні станом на 20 червня 2022 року. Інфографіка: Ministry of Defence/Twitter
«Роками більша частина російської повітряної бойової підготовки, швидше за все, відбувалася за конкретними сценаріями. Вона була призначена для того, щоб справити враження на вищих посадових осіб, а не розвивати динамічну ініціативу серед екіпажів», — йдеться у звіті Міністерства оборони Сполученого Королівства.
Попри достатньо великий арсенал боєздатних військових літаків, ВПС РФ майже напевно не змогли розвинути необхідні навички персоналу, щоб проводити більш західну сучасну повітряну кампанію.
Це призвело до того, що держава-агресорка змушена перекладати на сухопутні війська та крилаті ракети. Запаси цих сил вочевидь закінчуються.
Які військові літаки є у Росії
Як пише Defense Express, станом на 2021 рік російська авіація налічувала 1585 машин:
- 380 важких винищувачів Су-27;
- 267 легких винищувачів МіГ-29 різних модифікацій;
- 131 перехоплювач МіГ-31;
- 274 фронтових бомбардувальників Су-24;
- 125 нових літаків Су-34;
- 193 дозвукових штурмовиків Су-25;
- 124 важких бомбардувальників — 16 Ту-160, 42 Ту-95 і 66 Ту-22М;
- 91 бойовий літак Морської авіації ВМФ РФ — 22 МіГ-29К/КУБ, 43 Су-27/33, 22 Су-24 і 4 Су-25.
Попри великий льотний парк, частину цієї техніки Росія успадкувала у СРСР, а ресурси радянських літаків вже практично вичерпані.
Так, на озброєнні у окупантів досі перебуває МіГ-29, однак його експлуатація вимагає постійного додаткового обслуговування та дорогих модернізацій, які через санкції та брак запчастин РФ, ймовірно, не може собі дозволити у необхідних обсягах.
Також на озброєнні РФ були 296 старих бомбардувальників Су-24 1967–1993 років випуску. Понад 10 років РФ намагалася замінити їх на сучасні Су-34 (російська версія американського F-15E Strike Eagle) однак станом на 2021 рік тільки 127 таких літаків надійшли на озброєння.
Від 24 лютого 2022 року навколо українських кордонів було зосереджено 700 літальних апаратів Росії: 450 літаків та 250 вертольотів.
«З першого дня повномасштабної війни ворог намагався встановити контроль над повітряним простором України. Знищення наших повітряних сил означало б повний контроль ворога у небі аж до західних кордонів. Ми змогли відбити атаки РФ і противник понад два місяці не залітав на територію, контрольовану ЗСУ. Хоча на тимчасово окупованій території ворог активно використовує вертольоти та ударну авіацію», — зазначив речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.
Станом на ранок 20 червня українські льотчики успішно знищили вже 397 авіамашин ворога, що становить більшу частину льотного арсеналу рашистів, який оточував Україну перед повномасштабним вторгненням.
Якщо не брати у розрахунок вертольоти, то відносно кількості наявної у РФ бойової техніки станом на 2021 рік, ЗСУ ліквідували вже 13.6% усього льотного бойового потенціалу РФ.
Раніше Заборона розповідала про результати аналізу британської розвідки щодо стратегії РФ по захопленню Донбасу. Військові аналітики вважають, що навіть якщо окупантам вдасться це зробити, вони не зможуть просуватися далі, вглиб України.
Читати більше новин в Telegram