Росія вимушено змінює тактику обстрілів на зиму 2024: в чому причина та яка мета
- З листопада росіяни активно запускають по території України десятки ударних дронів-камікадзе типу Shahed-136/131.
- РФ змушена заощаджувати скорочені запаси ракет, роблячи ставку на виробництво дешевших дронів-камікадзе. За місяць держава-терористка може виготовляти від 1 000 ударних БпЛА.
- Для боротьби з безпілотниками Україна має посилювати мобільні групи ППО.
Головною метою ворога (як і зимовому сезоні 2022-2023), ймовірно, є спроби вразити об’єкти енергетичної інфраструктури. Заразом росіяни намагаються перевірити можливості української системи ППО та вирахувати оптимальну кількість безпілотників для атак.
Заборона розповідає про російську стратегію обстрілів.
Атаки шахедами: чому РФ не запускає ракети
Ще наприкінці серпня в ГУР МО озвучили загальну кількість ракет, які залишилися в Російської Федерації: 585 балістичних та крилатих плюс, орієнтовно, 150 старих Х-22.
«Звісно, це велика кількість ракет. Але у порівнянні з тим, що було рік тому, це значно менші запаси. Наприклад, на початок повномасштабного вторгнення лише ‘Іскандерів’ у них було 900 штук. Тобто запасів однієї номенклатури у них тоді було більше, ніж зараз загалом залишилося по всій території Росії», — пояснив у коментарі Забороні військовий експерт Олексій Гетьман.
Це змушує росіян економити запаси. Ймовірно, саме тому вони в основному використовують дешевші у виготовлені дрони-камікадзе типу Shahed-136/131.
Читати більше новин в Telegram«Вони налагодили їх виробництво на своїй території. За різними оцінками, на місяць вони можуть виготовляти не менше 1 000 безпілотників. Я говорю про мінімум, реальна кількість може бути, як 2 000 – 3 000, так і 20 000 – 30 000 БпЛА на місяць», — додав експерт.
БпЛА-удари по Україні: яка мета ворога
Однією з головних цілей ворога — є знищення української енергосистеми та терор (переважно цивільно населення), пояснює Олексій Гетьман.
«Чому я кажу, що це спрямовано саме проти цивільного населення? Тому війська на передовій, чи навіть частини, які знаходяться всередині країни, є автономними. Вони майже не залежать від центральних тепло-, енергомереж, адже є генератори, запаси води, їжі і тому подібне. Будь-яка військова частина, за умов відсутності електрики, газу, тепла чи чогось іншого, не припинить виконувати свої бойові завдання. Росіяни це чудово розуміють, тому це удари виключно по цивільному населенню», — каже військовий експерт.
Разом з атаками на критичні об’єкти інфраструктури окупанти перевіряють можливості української протиповітряної оборони. За словами Гетьмана, незважаючи на велику кількість дронів, росіяни все ж намагаються вирахувати оптимальну кількість для ураження цілі.
«Ми ж кожного дня звітуємо, скільки ворожих безпілотників було знищено. Це, звісно, добре. Але разом з тим, деякі все ж ми не збиваємо. Тому такими постійними атаками, росіяни намагаються вирахувати відсоток шахедів, який ми можемо збивати, щоби планувати свої повітряні атаки. Наприклад, знищується 4 з 5 БПЛА, отже, щоб до цілі долетіло два — запускати треба десять. А двух безпілотників буде достатньо, щоби вразити, наприклад, якусь підстанцію», — пояснює він.
Боротьба з шахедами — це насамперед завдання мобільних груп протиповітряної оборони України. Для ефективної боротьби з БпЛА військових необхідно посилювати відповідною технікою.
«Це німецькі зенітні установки Gepard, відзначають, що вони дуже ефективно збивають дрони. Радянські зенітки — ЗСУ ‘Шилка’, ЗРК ‘Оса’ та ЗУ-23. Антидронові мобільні системи малої дальності Terrahawk Paladin. Вони дорогі, але можуть використовувати боєприпаси із програмованим підривом. Тобто вони підриваються не долітаючи до цілі, і за рахунок кінетичної енергії БпЛА нищаться більш ефективно», — розповів Гетьман.
Раніше Заборона розповідала про ймовірні варіанти перебігу подій на фронті взимку 2023-2024. Попри те, що українські військові мають кращу підготовку та більше західного озброєння, погодні умови не дадуть їм активно наступати.
Читати більше новин в Telegram