'
Читаєте зараз
Росія знайшла великих постачальників зброї — The New York Times

Росія знайшла великих постачальників зброї — The New York Times

Ilona Kivva
Автор:
  • РФ витратила у війні проти України значні запаси зброї і вимушена шукати продавців.
  • Схоже, що виступити співучасниками зголосилися інші ізгої світу. За такий відверто антигуманний крок країнам загрожують ще більші санкції.
  • Точно не відомі об’єми поставок зброї, але джерела в розвідці США натякають на мільйони одиниць.

Росія домовилася поповнювати запаси артилерійських снарядів і ракет. Велику кількість боєприпасів надасть Північна Корея. Хоч партія і мільйонна, але це не високотехнологічна зброя, а снаряди до реактивних систем залпового вогню типу «Катюша», які суттєво застаріли.

Заборона розповідає про закупівлю зброї державою-терористкою за кордоном.


Південна Корея та Іран: що продають РФ

Російська Федерація уклала угоди з Іраном та Північною Кореєю про постачання зброї. Так, Тегеран вже надав державі-агресорці кілька сотень своїх сучасних бойових безпілотників, а КНДР погодилася продавати артилерійські боєприпаси та ракети, пише The New York Times з посиланням на джерела у військовій розвідці США.

Більшість іранських дронів з першої партії мали низку технічних несправностей, тому, чи закупить РФ наступну, невідомо. Щодо поставок з Північної Кореї, то деталей та точних видів зброї не називають, але відомо, що кількість обраховується мільйонами. Найімовірніше, це будуть ракети малої дальності радянського зразка та 152 мм артснаряди. Також РФ може вести переговори про отримання іншого обладнання північнокорейського виробництва.

«У 152-міліметровому артилерійському снаряді чи ракеті типу “Катюша”, які виробляє Північна Корея, немає нічого високотехнологічного. Єдина причина, по якій Кремль повинен купувати зброю у КНДР чи будь-кого іншого, полягає в тому, що Путін не хоче або не може мобілізувати російську економіку для війни навіть на найпростішому рівні. Це дуже ймовірна ознака масштабного провалу військово-промислового комплексу, що матиме дуже серйозні наслідки для російських збройних сил», — вважає військовий експерт з American Enterprise Institute Фредерік Каган.

Читати більше новин в Telegram
Ракети до радянських РСЗВ Катюша часів Другої світової. Фото: Military History Now

Обидві країни-постачальниці значною мірою відрізані від міжнародної торгівлі завдяки санкціям, тому їм фактично нема чого втрачати, укладаючи угоди з Росією. Але є одне але — будь-яка угода про купівлю військового обладнання чи техніки у Північної Кореї є порушенням резолюцій ООН, спрямованих на стримування розповсюдження зброї з Пхеньяна. Це може призвести до нових санкцій і для РФ, і для КНДР.

«Рішення Росії звернутися до Ірану, а тепер і до Північної Кореї, є ознакою того, що обмеження та експортний контроль, запроваджені Сполученими Штатами та Європою, заважають Москві отримувати постачання для своєї армії, адже заблокували можливість купувати зброю або електроніку для виробництва цієї зброї», — вважають представники уряду США.

Раніше Заборона розповідала про основні проблеми армії РФ зі зброєю. Вони пов’язані з високим рівнем застарілості обладнання та неможливістю ефективно лагодити та створювати нові зразки.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій