'
Читаєте зараз
Росіяни гатять по містечках, змінивши тактику: що відбувається на Херсонщині

Росіяни гатять по містечках, змінивши тактику: що відбувається на Херсонщині

Svitlana Hudkova
  • Протягом кількох днів в середині листопада 2023 року армія РФ активно б’є по Херсону та області.
  • В Силах оборони кажуть, що кількість не збільшилася, але ворог змінив тактику. Через це здається, що обстрілів стало більше.
  • Експерти кажуть, що росіяни змінили тактику через погоду та успіхи ЗСУ в контрнаступі.

Ситуація з обстрілами на Херсонщині залишається дуже напруженою. Російські війська безперестанку обстрілюють правобережжя області з усього наявного озброєння. В результаті страждають об’єкти цивільної інфраструктури, є багато поранених та загиблих. Тим часом українська армія має успіхи на лівому березі.

Редакторка Заборони Світлана Гудкова розповідає, з чим пов’язана активізація ворога на Півдні.

Килимові атаки: дії РФ в Херсонській області

Через погіршення погоди РФ вимушено зменшила кількість обстрілів правобережжя Херсонської області. Але ворог вирішив брати ‘якістю’, застосовуючи килимові атаки, повідомила керівниця Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України Наталія Гуменюк.

«Окупанти намагаються компенсувати кількість якістю. За минулу добу [16 листопада], наприклад, дуже потужний обстріл Білозерки й самого Херсону. Вони намагаються сконцентруватися на певних населених пунктах для того, щоб не розпорошувати свої зусилля по всьому правому берегу», — розповіла вона.

При цьому ціллю обстрілів найчастіше стають об’єкти цивільної інфраструктури. «Багато будинків — багатоповерхових і приватних постраждали. Також ворог дуже прицільно почав бити по об’єктах цивільної інфраструктури — зазнають потужних ударів кав’ярні, лікарні, бібліотеки, школи. Це буквально під час таких килимових обстрілів, якраз по секторах, де можуть бути люди», — зазначила спікерка.

Читати більше новин в Telegram

Як повідомив голова обласної військової адміністрації Олександр Прокудін, станом на 17 листопада через російські обстріли на Херсонщині тільки за добу загинули шестеро людей, ще 10 зазнали поранень, серед них одна дитина.

Керівник безпекових програм Центру глобалістики Стратегія ХХІ Павло Лакійчук у коментарі Забороні назвав три причини безперервних обстрілів росіянами правобережжя Херсонщини.

«По-перше, щоби ЗСУ не могли накопичити сили. По-друге, це контрбатарейна боротьба, адже наші сили також б’ють по арті противника на лівому березі, а ворог намагається послабити наші сили на правому. По-третє, це психологічний фактор, який грає не останню роль. Ворог досі не може пробачити, як херсонці зустрічали наших хлопців минулого року, і як вони ‘вітали’ свого часу окупантів», — пояснив він.

ЗСУ закріпилися на лівобережжі Херсонщини

В командуванні морської піхоти повідомили, що в результаті заздалегідь спланованих заходів Сили оборони України провели серію успішних дій на лівому березі річки Дніпро на Херсонському напрямку. Вдалося закріпитися на декількох плацдармах.

Операція морської піхоти ЗСУ на лівому березі Херсонської області. Фото: Володимир Зеленський/Telegram

Однією із цілей українських військових на лівому березі Херсонщини, як каже Лакійчук, є намагання відсунути або ж знищити артилерію ворога, яка несе загрозу для цивільного населення на правобережжі. Окрім того, сформовані на лівому березі плацдарми можуть бути дуже перспективними.

«Це перспективний напрям, це фланг тої самої ‘лінії Суровікіна, це найближча відстань до Перекопського перешийку. Тобто перспективи там великі, але дуже важко сказати, що із цього вийде», — сказав експерт.

Найбільша складність у тому, що наші сили переправляються на лівий берег у невеликій кількості. До того ж вони не можуть перетягнути із собою велику кількість техніки, а розвивати успіх без прикриття броні буде дуже важко, пояснює Лакійчук.

Операція морської піхоти ЗСУ на лівому березі Херсонської області. Фото: Володимир Зеленський/Telegram

«Тому потрібна якась більш менш стабільна переправа для доставки техніки та боєприпасів. З іншого боку, наших хлопців прикриває артилерія: завдяки цьому вони і змогли закріпитися на лівобережжі. Але ворог також накопичує сили, хоча поки й не такі великі. Але в міру того, як будуть збільшуватися наші сили, ворог буде реагувати більш агресивно», — вважає він.

Тому наразі можна лише спостерігати за розвитком подій, додає Лакійчук. Можливо, все завершиться розвідкою боєм, а, можливо — наші зможуть утримувати плацдарми тривалий час, поки не вирішать питання з перекиданням техніки. А, можливо, буде ще гарячіше», — резюмував Павло Лакійчук.

Раніше Заборона розповідала про ймовірний сценарій просування ЗСУ на Запоріжжі. Українські захисники продовжують наступати у районі Роботиного.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій