'
Читаєте зараз
ЗСУ можуть змінити тактику на півдні: військовий аналітик пояснив стратегію

ЗСУ можуть змінити тактику на півдні: військовий аналітик пояснив стратегію

Ilona Kivva
Автор:
  • Українські воїни просуваються у районі Роботиного на Запоріжжі: у жовтні посилили артвогонь, а у листопаді — наступальні дії.
  • Село знаходиться біля Токмака — важливого вузла постачання РФ. Містечко може бути ключовою ціллю ЗСУ.
  • У Херсонській області теж тривають операції, але напрямок поки не є стратегічним.

Стратегія українських воїнів на Херсонщині зосереджена на тому, аби відсунути російську артилерію і війська якомога далі від обласного центру, який щодня потерпає від ворожих обстрілів. Однак активних контрнаступальних дій, ймовірно, не передбачається. Все може змінитися, якщо росіяни не активізуються у регіоні. Тоді звільнення лівобережжя може стати одним із пріоритетних завдань. 

Заборона розповідає про ймовірні плани та цілі Сил оборони України на двох напрямках.

Херсонський напрямок: чому не форсують Дніпро

Збройні сили України продовжують виконувати локальні операції для витіснення російських військ від лівого берега річки, але цей напрямок не є стратегічним, вважає військовий експерт Роман Світан.

«Треба розуміти, що це не підготовка до форсування чи вже форсування. Наш рух лівим берегом — це рутинна робота військової розвідки. Тут у неї є завдання — розвідка, дорозвідка та коригування артилерійського вогню по противнику. Вони повинні заходити в тил ворога та коригувати вогонь артилерії. Причому вже на глибині десь 3–5 км, а на ширині — приблизно 80 кілометрів. Це все робиться для того, щоб відсунути від Херсона російську артилерію і росіян», — пояснив аналітик.

Частина Херсонської області на карті. Дніпро розділяє регіон на лівий (майже весь під окупацією) та правий берег. Скріншот: Google Maps

При цьому цілі ЗСУ на напрямку можуть змінитися. Чи станеться це, залежить від реакції військ ворога. Тобто якщо росіяни не активізуються у регіоні, контрнаступ на Херсонщині може стати одним із пріоритетних завдань. 

Читати більше новин в Telegram

Запорізька область: що дає просування до Токмака

Українські захисники продовжують наступати у районі Роботиного: у жовні збільшили інтенсивність артилерійського вогню, а з листопада зросла кількість боїв.

Роботине знаходиться неподалік від Токмака, через яке проходить частина ліній постачання РФ. Ці лінії дозволяють Росії зберігати присутність у південній частині Херсонської області. Токмацький вузол дуже вразливий, адже знаходиться у зоні дії реактивних систем залпового вогню, що є в арсеналі ЗСУ, наприклад, HIMARS. Тож наступним кроком може стати знищення транспортних шляхів у районі.

Роботине на карті. Скріншот: Google Maps

«Наступ там не зупинявся і точно не зупинитися. Після того, як затихнуть бойові дії на Сході через дощі, наступ ще й посилиться, оскільки засоби й ресурси зі східного фронту будуть перекинуті якраз під Роботине. Те, що ми там зараз робимо, — це зміцнення та розширення плацдарму для подальшого руху у бік Токмака для перерізання залізниці. І це буде тривати — 100%», — впевнений Роман Світан.

Водночас РФ всіляко намагається повернути контроль у регіоні. Спроби штурмів у районі Роботиного не припинялися принаймні з початку листопада 2023 року.

Раніше Заборона розповідала про ключові етапи підготовки до контрнаступу зі слів головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного та генерал-лейтенанта Михайла Забродського.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій