'
Читаєте зараз
Росіяни намагаються захистити НПЗ від атак дронів: яких вживають заходів

Росіяни намагаються захистити НПЗ від атак дронів: яких вживають заходів

Анастасія Могилевець

Російська нафтовидобувна компанія «Башнефть» встановила системи захисту від БпЛА на своїх підприємствах. Там сподіваються, що спеціальні сітки вбережуть НПЗ від можливих атак з боку України, пише Reuters.

Протидроновий захист – це гігантські металеві сітки, що майже повністю покривають будівлю з усіх боків. Вони тримаються за допомогою швартовних канатів, прикріплених до металевих стовпів у землі. Російські підприємці вже продають розробки в інтернеті. Наразі переговори про посилення безпеки нафтозаводів ведуться з Міністерством оборони РФ. Сітками вже нібито убезпечили основні колони НПЗ «Башнефть» (що контролюється найбільшим виробником нафти в країні «Роснефть»), також начебто працює система спостереження.

«Зведення інженерних споруд навколо російської критичної інфраструктури вже помічали раніше. Однак тоді йшлося здебільшого про об’єкти нафтогазового сектора. Зокрема, на початку березня після атаки на нафтобазу «Белгороднефтепродукт» у Бєлгородській області очевидці оприлюднили фото ураженого резервуара, що був оточений протидроновими сітками», – пише Мілітарний.

Україна посилила удари по НПЗ на території Росії з початку 2024 року. Ціль полягає в зменшенні витрат Кремля на війну. Росія поки що не стикалася з дефіцитом палива, але в березні запровадила обмеження на експорт деяких видів бензину на пів року. Це мало захистити внутрішній ринок пального. Москва вважає, що ураження нафтобаз РФ українськими безпілотниками є тероризмом.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій