Читаєте зараз
Росіяни не зможуть взяти Харків чи Суми: в ISW пояснили стратегію ворога

Росіяни не зможуть взяти Харків чи Суми: в ISW пояснили стратегію ворога

Ilona Kivva
Автор:
  • Противник зосереджує угруповання біля кордону за 90 км на північний захід від Харкова.
  • Водночас армія РФ продовжує тиснути на півночі Харківської області, де 10 травня розпочала наступ. Рух ворога відбувається на двох напрямках.
  • Новосформоване угруповання військ не матиме достатньої живої сили для проведення успішної операції з охоплення, оточення або захоплення Харкова чи Сум.

Концентрація сил противника відбувається на заході Бєлгородської області. Таке розміщення дозволяє росіянам наступати на північний захід від Харкова або на захід до траси з виходом на Суми. При цьому ворог може навіть почати рух в обох напрямках, щоб ще більше розтягнути українські війська.

Заборона розповідає про ймовірну тактику ворога.

Грайворон-Борисівка-Пролетарський: ймовірний план РФ

Росія готується до спроби наступальних дій і зосереджують угруповання біля кордону за 90 км на північний захід від Харкова, заявив 26 травня президент України Володимир Зеленський.

Найімовірніше, йдеться про район Грайворон-Борисівка-Пролетарський на заході Бєлгородської області. Супутникові зображення цього району дозволяють припустити, що російські війська розширили діяльність на базах і складах у населених пунктах в цьому районі в останні тижні, йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW).

«Поки розмір ​​концентрації російських військ у районі залишається неясним. Ділянка надасть їм можливість розпочати наступальні операції на південь у напрямку Золочева та Богодухова, двох українських міст на північний захід від міста Харкова в межах 25 кілометрів від кордону, або на захід у напрямку населених пунктів вздовж траси Р-45, що сполучає Богодухів з Суми. Російські війська могли б вести наступальні операції в одному або в обох напрямках, а концентрація військ тут могла б змусити українські сили перекинути живу силу та війська на більшу ділянку кордону в Харківській та Сумській областях», — вважають військові аналітики.

Читати більше новин в Telegram
Харків, Богодухів, Золочів та дорога Р45 на карті. Скріншот: Google Maps

РФ також зосереджує обмежені сили в Курській і Брянській областях поблизу кордону з Сумською областю. Як зазначають у ISW, навіть обмежена концентрація в цих районах може бути спрямована на подальше стягування українських сил до цих кордонів.

«Російські сили, ймовірно, розпочнуть лише обмежені наступальні дії на напрямку Суми-Харків. Однак навіть обмежені наступальні операції ворога в цих районах створять тиск, який розтягне українську живу силу та техніку вздовж ширшого фронту. Це може дозволити російським військам створити тактичні плацдарми для підтримки подальших операцій або на північний захід від міста Харкова, або в напрямку Сум. При цьому угруповання військ не матиме достатньої живої сили, необхідної для проведення успішної операції з охоплення, оточення або захоплення одного з міст», — переконані в Інституті вивчення війни.

Бугруватка, Вовчанськ, Липці: куди просувається ворог на Харківському напрямку

Весь минулий тиждень армія РФ продовжувала тиснути на півночі Харківської області, де 10 травня розпочала наступ. Рух ворога відбувається на двох напрямках: західному та східному.

На західному росіяни намагаються просуватись полями від раніше окупованого населеного пункту Лук’янці у напрямку на Липці. За тиждень армії РФ вдалось просунутись приблизно на 2 км. ЗСУ продовжують стримувати ворожі атаки та нищити особовий склад противника разом з технікою. При цьому росіяни продовжують застосовувати додаткові резерви з метою подальшого просування, однак українським оборонцям вдається стримувати цей натиск.

«На Липецькому напрямку вдалося стабілізувати ситуацію: зупинити росіян і навіть трішечки їх відсувати, просуватися далі. За час наступу на півночі Харківщини росіяни втратили дуже багато живої сили. Техніку вони тут поки не використовують, а от живої сили, як завжди, не шкода», — розказав 26 травня командир 3-го батальйону оперативного призначення «Спартан» Олександр Букатар.

Липці на карті. Скріншот: Google Maps

Західніше противник наступає у напрямку Вовчанська та Бугруватки. За минулий тиждень ворог розширив зону окупації та на окремих ділянках просунувся вглиб на кілька кілометрів. 

Про окупацію Бугруватки стало відомо 19 травня. Російські війська також зайшли у Вовчанськ та взяли під контроль його північну частину. Тривають вуличні бої.

Бугруватка та Вовчанськ на карті. Скріншот: Google Maps

Раніше Заборона розповідала про дві ключові мети ворога під час наступу у Харківській області. Справа не тільки у розтягуванні військ ЗСУ.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій