Читаєте зараз
Росії точно всьо? Що насправді означає оголошений S&P дефолт

Росії точно всьо? Що насправді означає оголошений S&P дефолт

Yevheniia Kostina
  • РФ під санкціями спробувала здійснити платіж за доларовими облігаціями інвесторам у рублях.
  • Переказ заблоковано, і Росія має до 3 травня виплатити борг інвесторам за умовами облігацій.
  • Агентство S&P Global має сумніви, що Москві це вдастся, тож першим оголосило, що Росія перебуває у стані вибіркового дефолту.

Міжнародне рейтингове агентство Standard & Poor’s Global Ratings (S&P), що входить в велику четвірку, перемістило Росію у категорію країн вибіркового дефолту за кредитним рейтингом зовнішнього боргу. Це сталося після того, як уряд спробував заплатити інвесторам у рублях за доларовими облігаціями.

Заборона розповідає про те, як крок S&P вплине на російську економіку та її інвесторів.


Росія не змогла виплатити борг американським інвесторам

S&P віднесло Росію до категорії країн у стані вибіркового дефолту, тому що вона не виплатила власникам облігацій за певним типом боргу — у цьому випадку борг в іноземній валюті, — але може продовжувати виконувати зобов’язання за іншими позиками. Агентство підтримало рейтинг російського боргу в національній валюті в категорії трохи вище дефолту, пише The Wall Street Journal.

Росія намагалася здійснити виплату доларових облігацій 4 квітня, але переказ грошей був заблокований санкціями США. Міністерство фінансів відмовилося затвердити відмову від платежу. Росія відповіла на блокування Мінфіну виплатою власникам облігацій в рублях. В установі заявили, що РФ виконала свої зобов’язання. S&P не очікує, що Москва зможе конвертувати рублеві платежі, які вона здійснювала, у долари. Країна має 30-денний пільговий період, щоб виплатити борг інвесторам за умовами облігацій.

Вибірковий дефолт: що означає рішення S&P?

S&P заявило, що з 15 квітня припинить оцінювати рейтинг Росії по борговим зобов’язаностям у відповідь на санкції Європейського Союзу. Те, що велике рейтингове агентство оголосило вибірковий дефолт Росії, свідчить про швидке відключення Москви від фінансової системи світу. Санкції, оприлюднені наприкінці лютого у відповідь на повномасштабне вторгнення в Україну, вже відрізали Росію від міжнародних кредитних ринків.

Читати більше новин в Telegram

Дефолт Росії — незвичайне явище, оскільки у неї є багато грошей, щоб погасити свої борги. РФ накопичила понад $600 мільярдів у валютних резервах в рамках свого проєкту «Фортеця Росія» для захисту своєї економіки після того, як Захід запровадив санкції проти країни внаслідок анексії Криму в 2014 році. 

Втім, резерви були заморожені через санкції, і тепер Росія звинувачує Захід у тому, що він блокує її здатність виплачувати борги. До війни РФ роками працювала над покращенням своєї кредитоспроможності з іноземними інвесторами і мала інвестиційний рейтинг, однак ситуація змінилася через невиправданий напад Москви на Україну.

Раніше Заборона розповідала, що дефолт означатиме для Росії та що чекає на економіку країни-агресора найближчим часом.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій