СБУ застрелила банкіра Дениса Кірєєва. Буданов каже, що банкір захистив Київ
- Співробітники СБУ 5 березня 2022 року застрелили учасника першого раунду переговорів з РФ Дениса Кірєєва.
- Майже через рік ГУ розвідки Міноборони України оприлюднило дані про банкіра та його роль у війні.
- Розповідаємо, хто такий Кірєєв і як він пов’язаний зі злочинною бандою Януковича.
У Києві був убитий екс-банкір і учасник першого раунду переговорів з РФ Денис Кірєєв. Його підозрювали у державній зраді, однак офіційних даних ні про обставини справи, ні про затримання, ні про вбивство напочатку березня-2022 не було. А джерела витоку викликали (і викликають) впевнений сумнів в правдивості історії. Через 10.5 місяців після загибелі Кірєєва очільник української розвідки розповів The Wall Street Journal про роль та вбивство банкіра.
Заборона розповідає про вбивство банкіра працівниками українських спецслужб. Апдейт історії читайте в крайній частині новини.
Вбивство Дениса Кірєєва: правда чи маніпуляція
5 березня 2022 року в мережі з’явилася інформація, що у Києві нібито вбили українського банкіра Дениса Кірєєва. Першим про це повідомив народний депутат, колишній член «Слуги народу» Олександр Дубінський. «При затриманні працівниками СБУ вбито члена першої гомельської делегації України Денис Кірєєв. Підозрювався у держзраді», — написав скандальний політик.
Згодом цю інформацію поширило проросійське пропагандистське видання Страна.UA. Вони повідомили, що банкіра застрелили неподалік Печерського суду, і цю інформацію їм нібито підтвердили власні джерела в силових структурах. Навіть надали фото тіла, однак через блюр його обличчя важко розпізнати.
Невдовзі ця інформація розлетілася по багатьох Telegram-каналах та ЗМІ, й не лише українських, а й російсько-пропагандистських.
Читати більше новин в TelegramВже пізно ввечері 5 березня в телеграм-каналі Головного управління розвідки Міністерства оборони України з’явилося повідомлення, що Денис Кірєєв був їхнім співробітником і загинув під час виконання бойового завдання.
Хто такий Денис Кірєєв
Денис Кірєєв — відомий український банкір, колишній заступник голови правління Ощадбанку (2010-2014) та член наглядової ради «Укрексімбанку» (2006-2012), брав участь у багатьох національних та міжнародних проєктах.
За свою 20-літню кар’єру він працював у таких фінансових установах: Citibank, Credit Lyonnais, ING, Rabobank.
З 2006 до 2008 року Кірєєв обіймав посаду заступника директора в СКМ Фінанс, а згодом перейшов до австрійської компанії GROUP SLAV AG, яка належить братам Клюєвим (члени злочинної групи Януковича).
За розслідування 5 каналу, Кірєєва підозрюють у роботі на російські спецслужби. За цим фактом проти нього ще у 2020 році нібито відкрили кримінальне провадження, однак подробиці правоохоронці ретельно приховують.
Розслідувачі повідомляють, що Кірєєв був у дружніх стосунках з теперішнім головою СБУ Іваном Бакановим. Утім невідомо чи підтримують вони свої зв’язки. Також не виключають, що банкір продовжує підтримувати зв’язки з Клюєвими і діяти в їхніх інтересах.
Як саме Кірєєв потрапив до складу української делегації на перших переговорах з Росією і що він там взагалі робив, невідомо. Його імені не було в офіційній заявці, оприлюдненій Офісом президента.
Буданов розкрив роль Кірєєва через рік після вбивства
The Wall Street Journal розповідає, як Кірєєв потрапив до Головно управління розвідки Міноборони України. Навесні 2021 року керівник спецслужби Кирило Буданов викликав фінансиста до штабу і запропонував впровадитись у російську військову розвідслужбу, використовуючи свої зв’язки та контакти. «У нього було необхідне коло знайомств. Через нього здійснювалися фінансові операції. Він мав контакт із усіма, зокрема й дуже впливовими людьми», — пояснив Буданов в інтерв’ю WSJ.
Кірєєв погодився і став їздити до Харківської області, де разом із ще одним співробітником військової розвідки машиною перетинав кордон із Росією. Він повернувся за кілька днів, передавав зібрану інформацію Буданову.
Восени 2021 року розвідслужби США почали попереджати Україну про російську загрозу. Кірєєв дізнався зі своїх джерел про вторгнення, що готується, і першим в Україні забив на сполох.
Напередодні вторгнення, 23 лютого, Кірєєв передав нові розвіддані генералу Буданову. З них випливало, що рано-вранці президент Росії Володимир Путін віддав наказ про вторгнення. Кірєєв знав також і одну з головних цілей першої атаки Росії, пише газета. За словами Буданова, саме завдяки отриманій від Кірєєва інформації вдалося перекинути до аеродрому «Антонов» додаткові сили.
О 8:00 24 лютого російські ударні вертольоти висадили десант в аеропорту: Кремль планував захопити аеропорт і використовувати його для перекидання військ та техніки, необхідних для штурму столиці. Після запеклого бою з росіянами аеропорт був непридатний для продовження вторгнення. Тож головний розвідник України стверджує, що ‘якби не Кірєєв, швидше за все, Київ був би взятий’.
Заборона склала чорний список найбільших міжнародних компаній, які досі залишаються на російському ринку і не бажають розривати торгові зв’язки з країною-агресором.
Читати більше новин в Telegram