Читаєте зараз
СБУ прийшла з обшуками до Києво-Печерської лаври: що відомо

СБУ прийшла з обшуками до Києво-Печерської лаври: що відомо

Ilona Kivva
Автор:

Служба безпеки України 9 лютого проводить обшуки у Києво-Печерській лаврі, заявили джерела Укрінформу у спецслужбі.

Співрозмовники агентства стверджують, що працівники СБУ прийшли до священнослужителя, який координував постановочні акції протесту під час повернення майна лаври державі.

Як повідомив у коментарі Суспільному адвокат Києво-Печерської лаври Чекман, обшуки проводять в одного з ченців, який служить у храмі близько 20 років. За його словами, є відповідна ухвала суду, йдеться про нове кримінальне провадження.

Перші обшуки у Києво-Печерській лаврі здійснили в листопаді 2022 року, коли правоохоронці приїхали в Лавру шукати заборонені предмети та диверсантів. Тоді Служба безпеки України розпочала розслідування у справі про співи у монастирському комплексі, які відверто прославляли РФ.

Після проведення обшуків, введення санкцій і вручення підозр одіозним лідерам Рада національної безпеки дала зелене світло на припинення роботи Української православної церкви Московського патріархату. Рішення ухвалили в Раді.

Також РНБО доручило перевірити правові підстави і дотримання умов користування релігійними організаціями майном, яке перебуває на території історико-культурного заповідника Києво-Печерська Лавра. 

Виявилось, що керівництво заповідника у грудні 2022 року не продовжило з УПЦ договір оренди на два храми, а через три місяці договір оренди повністю розірвали. Перевірка тривала кілька місяців і завершилася 6 червня 2023 року. Акт направили МП.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій