'
Читаєте зараз
Гортайте далі. Секретар міськради Терехов виграв вибори мера Харкова

Гортайте далі. Секретар міськради Терехов виграв вибори мера Харкова

Yevhen Koziarin
Вибори в Харкові
 • Ігор Терехов набрав 50,66% голосів виборців. 
 • Ексмер міста Михайло Добкін оскаржить результати виборів.
 • Спостерігачі «Опори» подали заяву в поліцію щодо можливої фальсифікації.

В Харкові оголосили результати виборів міського голови, що відбулися 31 жовтня 2021 року. Згідно з даними міського тервиборчкому, вибори у першому турі виграв секретар міськради та в.о. мера Харкова Ігор Терехов. Але з рішенням не згодні спостерігачі та основний суперник Терехова — Михайло Добкін.

Заборона розповідає про результати виборів та про те, хто такий Ігор Терехов.


У тервиборчкомі оголосили Терехова переможцем виборів мера Харкова

1 листопада 2021 року очільниця міської територіальної виборчої комісії (ТВК) Харкова Олена Матвієнко оголосила результати виборів міського голови. Згідно з протоколом, Ігор Терехов набрав 50,66% (146 240 голосів).

Інші кандидати отримали:

 • Віктор Величков — 1033 голоси (0,36%);
 • Михайло Добкін — 82 008 голосів (28,41%);
 • Дмитро Маринін — 2545 голосів (0,88%);
 • Аліна Мустафаєва — 9151 голос (3,17%);
 • Костянтин Немічев — 12 295 голосів (4,26%);
 • Володимир Плетньов — 8106 голосів (2,81%);
 • Сергій Ряполов — 1267 голосів (0,44%);
 • Олександр Скорик — 15 462 голоси (5,36%);
 • Денис Ярославський — 5660 голосів (1,96%).

Добкін та спостерігачі заявили про фальсифікацію

Ексмер Харкова (2006 — 2010 рр.) Михайло Добкін 1 листопада 2021 року написав у Telegram, що вибори міського голови сфальсифікували.

Читати більше новин в Telegram

«Я йду до суду. Вони, ці члени комісії, не спромоглися дати жодної оцінки хоча б одній із сотень скарг, які надійшли до виборчих комісій з приводу фальсифікацій підсумків голосування. Їх не цікавить, що вся Україна дізналася про грубі фальсифікації під час голосування і, особливо, під час підрахунку голосів», — написав він.

Добкін закликав інших кандидатів «не залишатися осторонь», а громадські організації, що спеціалізуються на темі виборів, «слідкувати за майбутнім судовим протистоянням».

У територіальній виборчій комісії (ТВК) Харкова заявили, що жодних заяв про порушення виборчого процесу не отримували.

«До комісії не надійшло жодної заяви чи скарги щодо порушень виборчого процесу протягом дня голосування та сьогоднішнього дня (1 листопада — ред.)», — заявила голова ТВК Олена Матвієнко.

Координатор громадської мережі «Опора» Микола Зінченко написав заяву до поліції за фактом можливої фальсифікації протоколів у двох районах Харкова.

«Ми зафіксували 397 голосів, яких більше ніж в наших протоколах, і всі ці голосі забрали у Костянтина Немічева та Олександра Скорика. 70 голосів в районній Основ’янській ТВК і 397 в Новобаварській ТВК. Разом — понад 400 голосів. З урахуванням того, що пан Терехов орієнтовно набирає 50%, ці голоси можуть бути вирішальними», — пояснив Зінченко.

За його словами, спостерігачі вимагатимуть від міської ТВК перерахунку на дільницях, де є дані щодо можливої фальсифікації протоколів.

«Ми будемо подавати скарги до міської територіальної виборчої комісії, відповідно, їм і вирішувати (питання про перерахунок голосів). Якщо нас не задовольнить результат від міської виборчої комісії, я думаю, ми звернемося до суду», — прокоментував координатор «Опори».

Хто такий Ігор Терехов

З березня 2007 року Ігор Терехов був заступником голови Харківської ОДА, яку очолював Арсен Аваков, де пропрацював до 2010 року. Під час мерства Геннадія Кернеса (2010 — 2020 рр.) Терехов був заступником. У грудні 2020 року його обрали секретарем міськради, а після смерті Геннадія Кернеса виконував обов’язки міського голови Харкова до виборів.

Ігор Терехов є противником скасування регіонального статусу російської мови, який запровадили у 2012 році. У травні-2021 Харківський окружний адмінсуд скасував це рішення міськради, але Терехов говорив, що міськрада подасть апеляцію.

Також він проти перейменування проспекту Жукова на проспект Григоренка у рамках декомунізації. Міськрада вже тричі повертала назву Жукова проспекту, але суди скасовували це рішення.

Раніше Заборона писала про кандидатів на посаду мера Харкова.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій