'
Читаєте зараз
Вибори мера Харкова Хто стане наступником Кернеса

Вибори мера Харкова Хто стане наступником Кернеса

Yevhen Koziarin
Харьковская ТИК
  • За результатами екзитолів, в.о мера Ігор Терехов набрав понад 50% голосів виборців.
  • На вибори прийшло менше третини виборців.
  • Поліція заявила, що під час голосування грубих порушень не зафіксовано.

31 жовтня 2021 року у Харкові відбулися вибори міського голови. Вони стали позачерговому, бо обраний мер міста Геннадій Кернес помер від ускладнень після коронавірусу. Екзітполи показують, що наступним очільником міста стане соратник Кернеса, в.о. мера Ігор Терехов.

Заборона розповідає, як пройшли вибори у Харкові та які результати голосування.


Результати екзитполів

Згідно з екзитполом, які проводили компанії New Image Marketing Group та Human Research, Ігор Терехов від партії «Блок Кернеса — Успішний Харків» здобув перемогу у першому турі — 54% голосів. Його найближчий конкурент Михайло Добкін набрав 24,5%. Третє і четверте місце відповідно зайняли кандидати від «Європейської солідарності» та «Нацкорпусу» — Олександр Скорик (6,7%) та Константин Немічев (5,3%).

Довідка: метод опитування — анонімне заповнення анкет респондентами. Після заповнення респонденти самостійно клали анкету до скриньки, яка імітувала урну для голосування. В опитуванні взяли участь 7490 осіб. Похибка не перевищує 1,5%.

Джерело: New Image Marketing Group

Також опитування проводив соціологічний центр «Соціальний моніторинг». Згідно з цим екзитполом, Ігор Терехов набрав 51,9% голосів виборців, а Михайло Добкін — 27,6%. Третє та четверте місце зайняли  Олександр Скорик (6,4%) та Константин Немічев (5,1%).

Читати більше новин в Telegram

Дані збиралися на планшетах, було опитано 8294 респонденти, опитування проводилося на 100 дільницях. Похибка — 2.1%.

Джерело: соціологічний центр «Соціальний моніторинг»

Явка і порушення на виборах

Голова Харківської територіальної виборчої комісії Олена Матвієнко заявила, що явка на виборах склала 28-29%

«Кількість виборців, які отримали виборчі бюлетені на момент закінчення голосування, — це 288 336. Приблизно це 28-29%», — сказала Матвієнко.

Громадська мережа ОПОРА повідомила, що явка склала 28,6%. У 2015 році на місцевих виборах станом на цей час явка становила 45.5% виборців. За їхніми даними, порушення законодавства були поодинокими. «Факти демонстрації виборцями заповнених бюлетенів, інциденти з видачею бюлетенів без належних документів або інших законних підстав, фотографування виборчих бюлетенів були виявлені на 1,37% виборчих дільниць. На жодній з дільниць не зафіксовано незаконного вкидання виборчих бюлетенів», —  йдеться у звіті ОПОРИ.

Харківська поліція заявила про дві відкриті справи за фактами порушень під час проведення голосування.

«Відкрито два кримінальні провадження: перешкоджання здійсненню виборчого права, роботі виборчої комісії або комісії та одне провадження за фактом фальсифікації, підроблення, викрадення, пошкодження або знищення виборчої документації», — повідомили у відомстві. Всього до поліції надійшло 52 повідомлення про можливі порушення  законодавства. Там додали, що грубих порушень не зафіксовано.

Раніше Заборона писала про кандидатів у мери Харкова та їхні шанси на виборах.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій