Читаєте зараз
Селін Діон засмутила фанатів: чи помирають від хвороби SPS

Селін Діон засмутила фанатів: чи помирають від хвороби SPS

Ilona Kivva
Автор:
  • Співачка була вимушена скасувати турне через погіршення стану здоров’я.
  • Це мав бути перший світовий тур Діон без Рене Анджеліла, її чоловіка та менеджера, який помер у 2016 році.
  • Синдром ригідності вважається невиліковним, але для уповільнення розвитку та покращення якості життя лікарі прописують ряд ліків та різні терапії.

Світова поп-зірка довгий час скаржилася на слабкість, лікарі не могли визначитися, що з нею відбувається. Діагноз рідкісного синдрому м’язової скутості (СМС, SPS) поставили у 2022 році, через що вона вимушена була скасувати концерти.

Заборона розповідає про хворобу співачки, яка вражає лише одну людину на мільйон.


Тур Діон відкладено

Ускладнення рідкісного неврологічного захворювання, яке викликає спазми та ригідність м’язів, змусили співачку Селін Діон скасувати дати свого «Courage World Tour» до 2024 року.

«Я справді наполегливо працюю, щоб відновити свої сили. Але гастролі можуть бути дуже важкими. Мені дуже прикро, що знову вас усіх розчаровую. Несправедливо щодо вас постійно відкладати концерти, і, незважаючи на те, що це розбиває моє серце, найкраще, щоб ми все скасували зараз, поки я справді не буду готова повернутися на сцену», — перепросила зірка.

Селін Діон розпочала кар’єру з перемоги на Євробаченні у 1988 році, де представляла Швейцарію. З того часу вона продала по всьому світу понад 220 млн примірників альбомів, увійшовши до числа найкомерційніше успішних виконавців усіх часів.

Читати більше новин в Telegram

Синдром м’язової скутості: що це таке

Перший випадок синдрому ригідності був зареєстрований у 1950-х роках. Відтоді було виявлено, що він вражає вдвічі більше жінок, ніж чоловіків. Синдром може розвинутися в будь-якому віці, але симптоми найчастіше починаються у людині 30-40 років.Від цієї хвороби не помирають, але нелікування може значно послабити здоров’я.

Стан зазвичай починається з ригідності м’язів у середній частині тіла, тулуба та живота, а потім переходить на ноги та інші м’язи. М’язові спазми можуть бути досить сильними. Це може спричинити падіння, сильний біль і значну втрату працездатності. Селін Діон розповідала, що відчуває втому та втрачає можливість не просто співати, а й навіть говорити.

Вважається, що СМС (SPS) має ознаки аутоімунного захворювання і часто пов’язаний з іншими: діабет I типу, тиреоїдит, вітиліго та перніціозна анемія.

Попри те, що точна причина виникнення не ясна, дослідження показують, що це може бути пов’язано з аутоімунною відповіддю, яка збилася в головному та спинному мозку.

Немає відомих ліків від синдрому ригідності, але можна полегшити симптоми. Так, ліки з імуноглобуліном можуть допомогти знизити чутливість до світлових або звукових тригерів, потенційно допомагаючи запобігти падінням або спазмам. Також використовують знеболюючі, заспокійливі та міорелаксанти.

Раніше Заборона розповідала про хворобу Піка, яку діагностували Брюсу Віллісу.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій