Читаєте зараз
Одна на мільйон: Селін Діон зізналася у рідкісній хворобі

Одна на мільйон: Селін Діон зізналася у рідкісній хворобі

Ilona Kivva
Автор:
  • У знаменитості на 2023 рік був запланований великий концертний тур, який вже двічі переносився з часів початку пандемії COVID-19.
  • Співачка 8 грудня 2022 року заявила про призупинення музичної кар’єри.
  • Діон заявила, що через хворобу не може нормально рухатися та співати.

У Селін Діон діагностували невиліковну хворобу. Вона настільки рідкісна, що вражає одну людину на мільйон. Захворювання впливає на м’язову активність та викликає сильні судоми, наслідком яких можуть бути навіть переломи кісток.

Заборона розповідає про шокуючу заяву всесвітньо відомої співачки.


Діон скасувала гастролі на 2023 рік

Франко-канадська співачка на невизначений термін призупинила концертну діяльність. Зокрема, вона перенесла тур Європою, що був запланований на 2023 рік. Причиною стала невиліковна хвороба, заявила співачка у спеціальному зверненні до шанувальників в Instagram.

«Я давно маю справу з проблемами зі здоров’ям. Мені було справді важко протистояти цим викликам і розповідати про все, через що я пройшла. Нещодавно у мене діагностували дуже рідкісний неврологічний розлад під назвою синдром ригідної людини, який вражає приблизно одну людину з мільйона. Хоча ми все ще вивчаємо цей рідкісний стан, тепер ми знаємо, що саме це спричинило м’язові спазми, які у мене були», — зізналася Селін Діон.

Діон додала, що хвороба вплинула на її голосові зв’язки, тому вона більше не може співати так, як звикла. Також через спазми їй стало важко ходити.

Читати більше новин в Telegram

Виступи у Європі у 2023 році мали стати завершенням турне Courage, яке розпочалося у 2019 році, пише BBC. Воно було присвячене поверненню співачки на сцену після трирічної перерви в кар’єрі у зв’язку зі смертю її чоловіка, а згодом і брата. Однак гастролі вже двічі переносили: спершу через пандемію COVID-19, а вдруге — через сильні м’язові спазми, які зрештою виявилися симптомом рідкісного захворювання.

Синдром ригідної людини: що за хвороба

Синдром жорсткої людини (SPS) — це прогресуюча хвороба, яка вражає нервову систему, зокрема головний і спинний мозок, пояснюють у національному інституті здоров’я США (NIH).

Головним симптомом часто є сильні спазми м’язів тіла, особливо спини та кінцівок, які серйозно впливають на здатність нормально рухатися. Судоми можуть бути настільки сильними, що спричиняють переломи кісток. Викликати приступ може будь-який різкий рух хворого. Люди з SPS також часто мають підвищену чутливість до шумів. Часте повторення спазмів може призвести до порушень постави, наприклад, до згорбленості.

Синдром до кінця не вивчений, але відомо, що його викликає гальмування центральної нервової системи. Вважається, що це пов’язано з аутоімунним характером хвороби, тому синдромом найчастіше хворіють люди з діабетом, вітиліго та злоякісною анемією. 

Діагностувати SPS можна тільки комплексним тестуванням: 

  • аналізи крові різних типів;
  • люмбальна пункція;
  • електроміографія.

Синдром, за даними NIH, вдвічі частіше вражає жінок, ніж чоловіків. Це невиліковна хвороба, але існують ліки, які сповільнюють її прогресування.

Раніше Заборона розповідала про неочікувану користь, яку виявили лікарі від однієї з найдавніших хвороб людства. Дослідження показали, що бактерії, які її викликають, допомагають в регенерації печінки.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій