Семирічна дівчинка з каравану мігрантів померла після арешту прикордонниками США
7-ми річна дівчинка з Гватемали померла від зневоднення й шоку після утримання під вартою американською прикордонною службою. Як повідомляє Associated Press, вона перетнула кордон США й Мексики разом із батьком у складі каравану мігрантів.
Новини швидко та коротко – підписуйтесь на Заборону у Telegram
Дівчинку затримали разом зі 163 іншими шукачами притулку, коли ті здалися прикордонникам. Через вісім годин після цього їй стало погано. Дитину транспортували до лікарні американського міста Ель-Пасо, де вона померла від зупинки серця. Прикордонники провели перевірку і з’ясували, що дівчинка не їла та не пила кілька днів.
Що відомо
Батько дитини перебуває в США й чекає зустрічі зі співробітниками консульства Гватемали. Прикордонна служба висловила йому співчуття. Зараз вона розслідує інцидент.
Читати більше новин в TelegramРаніше адвокати та активісти говорили про погані умови утримання мігрантів. Вони заявляли, що в камерах холодно, а ковдр не вистачає.
Читайте також: 4 мільйони українців – трудові мігранти
Розміщення 163 іммігрантів одночасно могло стати проблемою для прикордонників, зазначає Associated Press. Місця тимчасового утримання зазвичай не розраховані на таку кількість людей. Крім того, виникають питання про те, чи знали прикордонники про стан дівчинки, чи давали їй воду і їжу.
Каравани мігрантів на кордоні Мексики і США
У США існує велика проблема нелегальної імміграції. За офіційними оцінками в країні перебуває понад 11 мільйонів (за неофіційними приблизно 40 мільйонів) нелегальних мігрантів. Більшість із них потрапили до США через південний кордон із Мексикою.
Восени цього року кілька караванів із Центральної Америки попрямували до кордону США. Тисячі шукачів притулку заявили, що тікають від насильства та бідності. Багато з них самі здалися американським прикордонникам, щоби просити притулок. За останніми даними зараз на території Мексики перебувають приблизно 9,5 тисяч вихідців зі Гондурасу, Гватемали і Сальвадору, які прагнуть потрапити до США.
Підписуйтесь на Заборону у Facebook – чутливі теми та персональні історії
Як стверджує американський президент Дональд Трамп, серед мігрантів, що скупчилися на кордоні, «сотні злочинців». На початку листопада президент США підписав указ, який заборонив надавати притулок біженцям. Пізніше американський федеральний суддя в Сан-Франциско Джон Тігар скасував це рішення, вважаючи, що воно суперечить законодавству країни.
Американський лідер розпорядився відправити на допомогу прикордонникам 5,2 тисяч військовослужбовців, щоби перешкодити можливому масовому переходу на територію США шукачів притулку. 22 листопада Білий дім дозволив розміщеним на кордоні з Мексикою військам застосовувати силу.
25 листопада приблизно 500 мігрантів спробували прорватися з мексиканського міста Тіхуана до американського Сан-Дієго. Щоби зупинити їх, прикордонники США застосували сльозогінний газ та гумові кулі.
Політика «нульової терпимості» викликала масові протести серед американців.
Читайте також: В італійському місті дітям мігрантів заборонили обідати в шкільній їдальні
Українського музиканта гурту Familia Perkalaba Сергія Шваюка та іншого українця Петра Литвинчука звинуватили в перевезенні нелегальних мігрантів із Туреччини в Грецію. Їх засудили до 180 років ув’язнення. Про це повідомляє видання «Слідство.Інфо».
За словами рідних заарештованих, вони поїхали до Греції аби працювати на прогулянковій яхті. Уже там озброєні люди змусили їх перевозити на яхті мігрантів. Стверджують, що їм погрожували фізичною розправою.
Читайте також: Кількість біженців у всьому світі сягнула рекордної позначки — ООН