Читаєте зараз
Ще одна країна ЄС визнала Палестину: чому всі активізувалися

Ще одна країна ЄС визнала Палестину: чому всі активізувалися

Анастасія Могилевець

Національні збори Словенії 4 червня підтримали рішення уряду визнати Палестину незалежною та суверенною державою, пише Žurnal24.

За рішення проголосували 52 із 53 присутніх депутатів, ніхто з них не висловився проти. Відтак Словенія стала 147-м членом ООН, який схвалив визнання незалежної Палестинської держави.

«З сьогоднішнім визнанням Палестини суверенною та незалежною державою ми посилаємо надію палестинському народу на Західному березі річки Йордан і в Газі», — прокоментував премʼєр-міністр країни Роберт Голоб.

Разом з парламентарями він зазначив, що політичне рішення дасть новий імпульс мирним переговорам на Близькому Сході та зміцнить помірковані сили як з ізраїльської, так і з палестинської сторони.

Палестинську державу вже визнали понад 140 зі 193 країн-членкинь ООН, серед яких і Україна. Серед європейських країн незалежність Палестини визнають Болгарія, Угорщина, Кіпр, Мальта, Польща, Румунія, Словаччина, Чехія та Швеція.

У травні 2024 року цей список поповнили Іспанія, Ірландія та Норвегія. На такий крок також може піти Мальта: у квітні держава вже голосувала за надання Палестині повноправного членства в ООН. При цьому жодна з країн «Великої сімки» (G7) незалежність Палестини не визнала.

Іспанія та Ірландія залучилися підтримкою один одного в питанні визнання Палестини і утворили своєрідну коаліцію. Також вони залучили інші країни черед яких була і Словенія.

Крок є однією із спроб вирішення конфлікту на Близькому Сході за принципом двох держав, який так і не вдалося реалізувати у минулому. Однак низка держав на визнання Палестини піде лише тоді, коли її визнає й Ізраїль, а Тель-Авів не зацікавлений у такому сценарії.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій