'
Читаєте зараз
Що дивитися на Київському тижні критики. Рекомендації Заборони

Що дивитися на Київському тижні критики. Рекомендації Заборони

Роман Губа
Автор:
Що дивитися на Київському тижні критики. Рекомендації Заборони

З 21-го до 27 жовтня вп’яте відбудеться Київський тиждень критики — міжнародний кінофестиваль, програму якого формують українські кінокритики. Усі покази триватимуть у кінотеатрі «Жовтень». Як і в попередні роки, на екрані покажуть нове українське та світове кіно, а також уже класичні стрічки знакових режисерів. Журналіст Роман Губа рекомендує фільми з програми фестивалю, які не варто пропускати.


«Стоп-Земля», режисерка Катерина Горностай

Рік: 2021
Країна: Україна
Жанр: coming-of-age
Хронометраж: 122 хвилини

Фільм-переможець цьогорічного ОМКФ, історія дорослішання старшокласників київської школи в часи месенджерів та соцмереж. Перша повнометражна робота режисерки Катерини Горностай, насичена автобіографічними елементами. «Стоп-Земля» — частина програми фестивалю «Фокус: Україна — Канада».

Головні герої фільму — Маша та її друзі Яна і Сєня, які навчаються в 11-му класі. Їхні проблеми цілком зрозумілі всім підліткам: екзамени, стосунки з батьками, перше кохання. Але Горностай не намагається показати на екрані «пострадянську депресивну школу» — її фільм зображує майже утопічну картину юнацтва посеред панельних будинків. Детальніше про це — у тексті Заборони.

«Кермуй моїм авто», режисер Рюсуке Хамаґуті

Рік: 2021
Країна: Японія
Жанр: драма
Хронометраж: 179 хвилин

Фільм, що здобув нагороду за найкращий сценарій на цьогорічному Каннському кінофестивалі. Екранізація оповідання живого класика Харукі Муракамі.

Юсуке — театральний режисер з Токіо, який кілька років тому втратив дружину. Його запрошують ставити чехівського «Дядю Ваню» на фестивалі у Хіросімі, і він їде туди своїм авто, але згодом його водійкою стає молода мовчазна Місакі. Через спілкування з нею він аналізує та переосмислює свої стосунки з померлою дружиною.

Фільм потрапив до міжнародної програми Київського тижня критики, до якої ввійшли гіти головних закордонних кінофестивалів.

«Пікнік біля Навислої скелі», режисер Пітер Уїр

Рік: 1975
Країна: Австралія
Жанр: містична драма
Хронометраж: 115 хвилин

Одна з переваг Київського тижня критики — можливість побачити на великому екрані вже класичні фільми в рамках ретроспективної програми. Цього року вона називається «Нуль за поведінку», всі шість стрічок присвячені бунтарям. Серед них — і «Пікнік біля Навислої скелі» Пітера Уїра, першопрохідця австралійської нової хвилі у кіно.

14 лютого 1900 року, в День святого Валентина, учениці шляхетного жіночого коледжу Епл’ярд ідуть на пікнік до підніжжя Навислої скелі — і не повертаються. Їх таємничому зникненню і присвячено фільм. Ця екранізація роману Джоан Ліндсі стала одним з перших австралійських фільмів, який здобув успіх за кордоном.

«Червона ракета», режисер Шон Бейкер

Рік: 2021
Країна: США
Жанр: комедія, драма
Хронометраж: 126 хвилин

Ще одна картина з основного конкурсу цьогорічного Каннського кінофестивалю. Режисер Шон Бейкер, якого ви можете знати за фільмом «Проєкт Флорида», знову повертається до свого дослідження так званої одноповерхової Америки.

За сюжетом фільму колишній порноактор повертається з Лос-Анджелеса на свою малу батьківщину — містечко у штаті Техас. Вдома йому, м’яко кажучи, не раді. Чоловіка не беруть працювати навіть до супермаркету, і все через сумнівну попередню роботу. Але жити ж якось треба. Головну роль у фільмі зіграв Саймон Рекс — зірка молодіжних комедій нульових, якому тепер знайшлося місце і в незалежному кіно.

«Донні Дарко», режисер Річард Келлі

Рік: 2001
Країна: США
Жанр: фантастика, трилер, драма, детектив, містика
Хронометраж: 133 хвилини

Санденсівський фільм, просякнутий ностальгією за 80-ми, який став культовим у нульові. На фестивалі покажуть режисерську версію фільму, що вийшла 2004 року. Головну роль у стрічці зіграв юний Джейк Джилленгол — це не була його перша роль, але саме вона зробила його відомим.

Однієї ночі до підлітка Донні приходить дивна істота у костюмі кролика на ім’я Френк. Він рятує хлопця від смерті, а згодом каже, що невдовзі — за 28 днів — світ перестане існувати. Згодом виявляється, що тепер підліток може змінювати час і долю, але навряд ці здібності приведуть до чогось хорошого.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій