Читаєте зараз
Що необхідно знати про фестиваль сучасного танцю Contemporary Duel?

Що необхідно знати про фестиваль сучасного танцю Contemporary Duel?

2 червня в Київській опері фестиваль сучасного танцю Contemporary Duel об’єднає українських хореографів та перформерів на одній сцені вперше з часів пандемії та повномасштабного вторгнення. 10-й, ювілейний фестиваль запропонує глядачам не тільки традиційні баттли, а ще й програму з найновіших танцювальних вистав на великій сцені.

Історія Contemporary Duel

З моменту заснування 2016 року Contemporary Duel відрізнявся своїм інноваційним форматом. Співзасновниця фестивалю Галина Пеха згадує, що ідея перших версій «Дуелі» народилася з концепції хіп-хоп батлів, але була відкрита для танцівників всіх стилів, аби через імпровізацію вони могли вийти за межі звичного.
«З першого фестивалю це була магія, хоча і не було масштабу. Проте саме вузьке коло однодумців та колег допомогло сформуватися: ми спостерігали, робили висновки, зростали. Фестиваль, над яким ми працюємо зараз — це абсолютно новий масштаб. Втім, як завжди, пануватиме якість та свідомий підхід до танцю, — впевнена Галина Пеха. — Хоча Contemporary Duel був на паузі декілька років, нас завжди тішило, що наша аудиторія з теплом відгукувалася про цю подію, ми знали, що на цей фестиваль чекають, бо він потрібний представникам сучасного танцю».

Ролик, який команда Дуелі разом із МКІП створили до 35-річчя трагедії на ЧАЕС

Перші «Дуелі» Галина Пеха організовувала разом зі своєю колегою Альоною Данилюк. Під час підготовки фестивалю у 2018 році до команди доєднався Данило Зубков, а згодом — і Максим Коцький. Він запропонував ввести першу експериментальну номінацію або, як її називають організатори, номінацію в запропонованих умовах.

«Номінація вирізняється обставинами, — пояснює Галина. — Макс курує цю номінацію і відповідає за креатив, створює ідею, формує специфічні умови для змагання. Вони, на перший погляд, виглядають як обмеження, проте насправді допомагають відкривати учасникам нові сторони самих себе. Тут також немає обмежень по напрямках та стилях, учасників оцінюють судді з різноманітним танцювальним бекграундом».

Новий формат і мета фестивалю

Цього року фестиваль вперше переїжджає в будівлю театру — Київську оперу на Межигірській, 2 і доповнює традиційну програму батлів вечором перформансів від українських хореографів на великій сцені.

Програма формувалася через відкритий оупен-кол на сайті організаторів. «Ми були готові розглянути роботи в будь-якому форматі: сольні, групові, короткі, довгі, завершені чи на етапі ідеї та надати учасникам необхідну для них підтримку, — розповідає Данило Зубков. — Ми спраглі до нових ідей та підходів, для нас головне бачити, що танець для учасників — це спосіб говорити про те, що для них важливо. Наша мета — аби сцена фестивалю стала місцем зустрічі незалежних митців з глядачем, а також платформою для актуального висловлювання, відображенням сьогодення, яке радикально змінилося за два роки».

Учасники Contemporary Duel. Фото надано організаторами фестивалю сучасного танцю

Вечір перформансів Contemporary Duel почнеться о 18:00, проте глядачі можуть за окремими квитками завітати й на баттли.Учасники змагатимуться в кількох номінаціях: сольних, дуетних, дитячих, та експериментальній. За музичний лайнап баттлів відповідатиме хореограф, режисер, засновник колективу Apache Crew Анатолій Сачівко.

Програма фестивалю Contemporary Duel 2024

Незалежні хореографи подали 35 заявок. «Це не багато, але і не мало, враховуючи теперішні часи, — вважає Галина Пеха. — Стосовно деяких перформансів у нас велись палкі дискусії, відбір робіт дався нам дуже непросто. Були роботи прекрасні за формою, дуже красиві. Були перформанси більш концептуальні, але в будь-якому випадку нас цікавило про що думають танцівники, рефлексуючи сьогоденням».

За результатами відбору на головній сцені Київської опери глядачі побачать низку коротких робіт і фрагментів танцювальних вистав:

  • «Рукокрилі в степу» Катерина Бишева, Роман Кушнеревич;
  • «Любов. 2024» Анастасія Харченко;
  • «Кінцугі» Катерина Животовська, Олександра Дифучина;
  • «Між ударами» Ірина Плотнікова;
  • «Косачка. Народження» Юлія Лопата, Галина Пеха;
  • «Борошно» Даяна Маньковська, Дарина Гордійчук;
  •   Без назви, Анастасія Рембецька, Ігор Курінний;
  • «На нуль» Софія Каранфілова;
  • «26 з половиною» Андрій Птіцин;
  • «Я є тим, частиною чого я є» Катерина Домотенко;
  • «Спільність» Анастасія Швиденко;
  • «Вихід Вог-25» Олена Мещерякова, Надін Купець.

Присвята Києву

Неофіційна тема цьогорічної «Дуелі» — зізнання в любові Києву. «Київ — це наше місце сили. Стільки ідей свого часу народжувалось на цих пагорбах, в скверах, на усім знайомих вулицях!» — говорять організатори. На діджитал-постерах фестивалю в Інстаграм можна прослідкувати подорож пари танцівників найкрасивішими локаціями міста від Володимирської гірки до будівлі Київської опери.

Contemporary Duel 2024 року має благодійний характер. Увесь прибуток з квитків на вечір перформансів і на баттли буде передано на нагальні потреби підрозділів Збройних сил України.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій