Читаєте зараз
Щоб було як тікати з Криму: РФ хоче збудувати підводний Керченський міст

Щоб було як тікати з Криму: РФ хоче збудувати підводний Керченський міст

Ilona Kivva
Автор:

Пов’язані з урядом російські та китайські бізнесмени провели таємні обговорення планів будівництва підводного тунелю, який з’єднає Росію з Кримом. Вони сподіваються створити транспортний маршрут, який буде захищений від атак з боку України, пише The Washington Post з посиланням на власні джерела.

Зустрічі, ймовірно, проводили наприкінці жовтня 2023 року. Вони були спровоковані зростаючим занепокоєнням Росії щодо безпеки Кримського мосту, який є ключовим логістичним маршрутом для росіян. При цьому його вже кілька разів було атаковано.

«Будівництво тунелю біля існуючого мосту зіткнеться з величезними перешкодами. Експерти-інженери кажуть, що роботи такого масштабу коштують мільярди доларів і триватимуть роками. До того ж їх ніколи не проводили в зоні бойових дій», — пояснили у виданні.

Проєкт також створить політичні та фінансові ризики для Китаю, який ніколи офіційно не визнавав анексію Криму Росією. Китайські компанії можуть потрапити під економічні санкції, які Сполучені Штати та Європейський Союз запровадили проти Москви.Проте, перехоплені листи свідчать що одна з найбільших китайських будівельних компаній CRCC готова брати участь у проєкті. Китай має, за словами експертів, необхідні досвід і обладнання для будівництва підводного тунелю під Керченською протокою.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій