'
Читаєте зараз
Щоб зоозахисники не віджали будівлі. Державні цирки хочуть, аби тварини залишилися в шоу

Щоб зоозахисники не віджали будівлі. Державні цирки хочуть, аби тварини залишилися в шоу

Markiian Oliiarnyk
Тварини у цирку
 • Державні цирки України звернулися до парламенту з проханням не забороняти тварин у циркових виставах.
 • Вони запевняють, що їхні методи дресування тварин не передбачають знущання чи жорстокого поводження.
 • Цирки звинуватили зоозахисників у тому, що вони планують приватизувати майнові циркові комплекси.

Представники державних цирків України попросили Верховну Раду не голосувати за законопроєкт про заборону експлуатації тварин у циркових виставах. Вони заявили, що гуманно дресують звірят і загалом згодні відмовитися від диких тварин з 2030 року. А зоозахисників звинуватили у тому, що вони спеціально ініціювали такий законопроєкт, щоб приватизувати циркові майнові комплекси.

Заборона розповідає про звернення державних цирків щодо заборони експлуатації тварин у циркових шоу.


Законопроєкт про заборону експлуатації тварин у цирках

В квітні 2021 року в Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №5409 за авторством 28 народних депутатів з різних фракцій. Він передбачає заборону використання тварин у цирках.

Аргументи парламентарів наступні:

 • як правило, у цирках не дотримуються стандартів утримання тварин;
 • немовлят диких тварин зазвичай передчасно відлучають від матері у період вигодовування, що негативно впливає на їх психічний стан;
 • у цирках примушують тварин до виконання небезпечних трюків;
 • як правило, застосовують до них жорстокі методи дресування;
 • більшість тварин, що використовуються у цирках, вилучають з їх природного середовища, що суттєво впливає на екосистеми;
 • експлуатація тварин у цирках не приносить ніякої користі самим тваринам, а лише негативно впливає на стан популяцій;
 • у цирках тварин часто недогодовують і заподіюють шкоду здоров’ю, що і є жорстоким поводженням;
 • все більше і більше цирків розвинутих країн відмовляються від використання тварин.

Заборона тварин у цирках: аргументи циркових

Рада директорів державних цирків України звернулася до парламенту з проханням не приймати законопроєкт №5409 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства з питань захисту тварин від жорстокого поводження в розважальній діяльності», який передбачає заборону експлуатації тварин у циркових виставах, пише Укрінформ.

Читати більше новин в Telegram

«Це призведе до того, що цілий кластер артистів-дресувальників втратить роботу, а глядачі перестануть відвідувати циркові вистави. Методи дресування тварин у державних цирках України не передбачають знущання чи жорстокого поводження з ними», — йдеться у зверненні. 

Циркові припускають, що зоозахисники просувають законопроєкт про заборону використання тварин у циркових виставах, щоб у разі зниження відвідуваності циркових шоу «ініціювати приватизацію майнових комплексів державних циркових підприємств у центрах Києва, Харкова, Дніпра, Одеси, Львова, Кривого Рогу та Запоріжжя». 

Втім, директори державних цирків все ж згодні відмовитися від експлуатації тварин, але лише за умовами закону України «Про основні засади (стратегії) державної екологічної політики України на період до 2030 року», який забороняє диких тварин у цирках. За таких умов до 2030 року цирки встигнуть переформатувати свої програми під домашніх тварин або взагалі без їх участі.

Раніше Заборона розповідала про те як живодер Олексій Святогор на всю країну хвалився, що отруїв тисячі безпритульних собак і закликав інших вбивати тварин, але Київський апеляційний суд його виправдав і назвав його висловлювання просто усними творами.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій