Читаєте зараз
Заклик катувати тварин = усні твори. Київський апеляційний суд виправдав живодера Олексія Святогора

Заклик катувати тварин = усні твори. Київський апеляційний суд виправдав живодера Олексія Святогора

Markiian Oliiarnyk
Olexiy Svyatogor
  • Київський апеляційний суд виправдав догхантера Олексія Святогора.
  • Святогора звинувачували не у жорстокому поводженні з тваринами, а у пропаганді культу насильства і жорстокості.
  • Суд першої інстанції виправдав Святогора, оскільки за його «усні твори» кримінальна відповідальність не передбачена.

Апеляційний суд міста Києва вирішив не змінювати вирок суду першої інстанції у справі догхантера-живодера Олексія Святогора, чим його виправдав. Святогор неодноразово вихвалявся у вбивстві близько 3 000 безпритульних собак. Його затримали на підставі не самого факту вбивства собак, а у пропагуванні насильства і жорстокого поводження з тваринами. Суд не знайшов у його закликах складу злочину, попри чисельні однозначні інтерв’ю.

Заборона розповідає про скандальне рішення Київського апеляційного суду у справі живодера Святогора.


Розгляд апеляції у справі живодера Святогора

29 листопада 2021 року у Київському апеляційному суді пройшло слухання у справі догхантера Олексія Святогора. Суд прийняв рішення залишити незмінним рішення суду першої інстанції, чим виправдав живодера Святогора.  

«Сторона обвинувачення була на боці активістів, які є потерпілими у даному кримінальному проваджені, проте сьогодні Київський апеляційний суд залишив в силі рішення суду першої інстанції», — розповіла речниця Київської міської прокуратури Надія Максимець Суспільному.

Акція зоозахисників у залі засідань Шевченківського райсуду Києва під час обрання запобіжного заходу живодеру Олексію Святогору, 11 червня 2018 року, Київ, Україна. Фото: Ратинський В’ячеслав/УНІАН

За її словами, наразі неможливо пояснити, з яких підстав суд прийняв таке рішення, однак після ознайомлення з текстом вироку прокуратура вирішить питання щодо його оскарження у касаційному порядку.

Читати більше новин в Telegram

На засідання суду ні сам живодер Святогор, ні його адвокат не прийшли.

Рішення суду у справі живодера Святогора

Олексій Святогор неодноразово зізнався, зокрема і на камеру, що вбив близько 3 000 безпритульних собак і закликав інших громадян України труїти та вбивати безпритульних тварин. Однак живодера затримали не за жорстоке поводження з тваринами, а за поширення інформації про свою діяльність.  

Олексія Святогора звинуватили у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених за ч. 2 та ч. 3 ст. 300 Кримінального кодексу України — «Ввезення, виготовлення або розповсюдження творів, що пропагують культ насильства і жорстокості, расову, національну чи релігійну нетерпимість та дискримінацію».

Обрання запобіжного заходу живодеру Олексію Святогору в Шевченківському райсуді Києва, 11 червня 2018 року, Київ, Україна. Фото: Ратинський В’ячеслав/УНІАН

18 січні 2021 року Шевченківський районний суд міста Києва виправдав Святогора. У вироку зазначалося, що за результатами судового розгляду не було доведено, що у діях живодера був склад кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 та ч. 3 ст. 300 КК України. 

Суддя Оксана Голуб, яка приймала це рішення, зазначила, що репліки Святогора у численних інтерв’ю, в яких він пропагував культ насильства і жорстокості щодо безпритульних тварин, є лише «усними творами», а за це кримінальна відповідальність не передбачена. Не погоджуючись з таким рішенням, Київська місцева прокуратура №10 подала апеляційну скаргу 16 лютого 2021 року.

Заборона нагадує про те, що потрібно робити у разі, якщо ви стали свідком жорстокого поводження з тваринами.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій