Читаєте зараз
Шукали 40 років: в Австралії знайшли одного з найстрашніших маніяків в історії країни

Шукали 40 років: в Австралії знайшли одного з найстрашніших маніяків в історії країни

Ilona Kivva
Автор:
  • «Ґвалтівник у спортивних костюмах» — один з найрозшукуваніших серійних ґвалтівників Австралії.
  • Чоловік працював за двома схемами: проникав у будинки жертв або чатував на них у парках.
  • Правоохоронці пов’язали усі злочини маніяка тільки на початку 2000-х.

В Австралії правоохоронці майже через 40 років ідентифікували звіра Бонді — ґвалтівника, який тероризував Сідней з 80-х років минулого століття та став одним із найстрашніших злочинців в країні. Розкрити справу допомогли зразки ДНК, однак покарання маніяк так і не понесе.

Заборона розповідає про пошуки злочинця в Австралії.

Звір Бонді: ким був ґвалтівник 

«Ґвалтівник у спортивних костюмах» орудував у Сіднеї з 1985 по 2001 роки. Вперше він вчинив напад у приморському передмісті Кловеллі, пише BBC.

За 16 років злочинець напав на 31 жінку віком від 14 до 55 років. Він проникав у будинки своїх жертв або чатував на них під час пробіжки у парках.

Майже 40 років поліція шукала злочинця. Спочатку кожен інцидент правоохоронці розглядали окремо, попри те, що усі жертви, які вижили, описували нападника практично однаково: чоловік зростом від 160 до 180 см, зі смуглим обличчям, карими очима та широким носом. Він прикривав обличчя та носив повсякденний одяг: спортивні костюми, худі чи футбольні шорти. Він погрожував ножем або змушував жінок повірити, що він у нього при собі.

Фоторобот звіра Бонді. Фото: поліція Сіднея

Тільки на початку 2000-х злочини вдалося пов’язати між собою. Нові технології дали змогу порівняти зразки ДНК, знайдені на місцях нападів, і виявилося, що один біоматеріал збігався скрізь. До того ж ще в 19 випадках методи нападника були повністю однаковими. Тож з того моменту правоохоронці шукали одного злочинця.

У 2019 році слідчі зробили прорив у справі, знайшовши збіг родинної ДНК у базі даних поліції. Це звузило коло підозрюваних до 324 осіб. Вже у вересні 2022 року вони виявили, що зразки з місць злочинів ідеально збігаються зі зразком одного з цих людей. Ним виявився 66-річний Кіт Сіммс, який помер у лютому цього ж року.

Родина та друзі описували чоловіка як хорошого батька, дідуся та активного члена громади. Тож вони були шоковані, коли поліція повідомила їм правду. «Ми зустрілися з його дружиною, і вона була абсолютно шокована. Вона не могла повірити, що чоловік, якого вона знала, міг зробити такі речі», — розповіла The Daily Telegraph детектив Шеллі Джонс.

Слідчі також зв’язалися з жертвами, щоб повідомити їм, що їхнього нападника встановлено, але через його смерть неможливо вжити жодних судових заходів.

Раніше Заборона розповідала про закон щодо сексуальних злочинів, ухвалений в Іспанії. Він передбачає, що навіть приставання на вулиці вважається насильством, однак містить лазівку, яка може допомогти злочинцям вийти на волю.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій

Нагору