Читаєте зараз
Шукали 40 років: в Австралії знайшли одного з найстрашніших маніяків в історії країни

Шукали 40 років: в Австралії знайшли одного з найстрашніших маніяків в історії країни

Ilona Kivva
Автор:
  • «Ґвалтівник у спортивних костюмах» — один з найрозшукуваніших серійних ґвалтівників Австралії.
  • Чоловік працював за двома схемами: проникав у будинки жертв або чатував на них у парках.
  • Правоохоронці пов’язали усі злочини маніяка тільки на початку 2000-х.

В Австралії правоохоронці майже через 40 років ідентифікували звіра Бонді — ґвалтівника, який тероризував Сідней з 80-х років минулого століття та став одним із найстрашніших злочинців в країні. Розкрити справу допомогли зразки ДНК, однак покарання маніяк так і не понесе.

Заборона розповідає про пошуки злочинця в Австралії.

Звір Бонді: ким був ґвалтівник 

«Ґвалтівник у спортивних костюмах» орудував у Сіднеї з 1985 по 2001 роки. Вперше він вчинив напад у приморському передмісті Кловеллі, пише BBC.

За 16 років злочинець напав на 31 жінку віком від 14 до 55 років. Він проникав у будинки своїх жертв або чатував на них під час пробіжки у парках.

Майже 40 років поліція шукала злочинця. Спочатку кожен інцидент правоохоронці розглядали окремо, попри те, що усі жертви, які вижили, описували нападника практично однаково: чоловік зростом від 160 до 180 см, зі смуглим обличчям, карими очима та широким носом. Він прикривав обличчя та носив повсякденний одяг: спортивні костюми, худі чи футбольні шорти. Він погрожував ножем або змушував жінок повірити, що він у нього при собі.

Читати більше новин в Telegram
Фоторобот звіра Бонді. Фото: поліція Сіднея

Тільки на початку 2000-х злочини вдалося пов’язати між собою. Нові технології дали змогу порівняти зразки ДНК, знайдені на місцях нападів, і виявилося, що один біоматеріал збігався скрізь. До того ж ще в 19 випадках методи нападника були повністю однаковими. Тож з того моменту правоохоронці шукали одного злочинця.

У 2019 році слідчі зробили прорив у справі, знайшовши збіг родинної ДНК у базі даних поліції. Це звузило коло підозрюваних до 324 осіб. Вже у вересні 2022 року вони виявили, що зразки з місць злочинів ідеально збігаються зі зразком одного з цих людей. Ним виявився 66-річний Кіт Сіммс, який помер у лютому цього ж року.

Родина та друзі описували чоловіка як хорошого батька, дідуся та активного члена громади. Тож вони були шоковані, коли поліція повідомила їм правду. «Ми зустрілися з його дружиною, і вона була абсолютно шокована. Вона не могла повірити, що чоловік, якого вона знала, міг зробити такі речі», — розповіла The Daily Telegraph детектив Шеллі Джонс.

Слідчі також зв’язалися з жертвами, щоб повідомити їм, що їхнього нападника встановлено, але через його смерть неможливо вжити жодних судових заходів.

Раніше Заборона розповідала про закон щодо сексуальних злочинів, ухвалений в Іспанії. Він передбачає, що навіть приставання на вулиці вважається насильством, однак містить лазівку, яка може допомогти злочинцям вийти на волю.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій