Читаєте зараз
Швейцарія стане країною без вуглецевих викидів: як цього планують досягти 

Швейцарія стане країною без вуглецевих викидів: як цього планують досягти 

Ilona Kivva
Автор:
  • Парламент ухвалив закон, яким країна зобов’язується відмовитися від викопної енергії.
  • Причина у кліматичних змінах та стрімкому таненні льодовиків Альп, які за 2022 рік зменшилися на 6%.
  • До 2050 країна планує знизити викиди CO2 до нуля.

Якщо не зменшувати вуглецевий слід вже зараз, різке підвищення температури може спровокувати серйозні стихійні лиха. І хоч повний перехід на зелену енергетику може коштувати Швейцарії дуже дорого, його користь врешті повинна окупитися. 

Заборона розповідає про екологічний нейтралітет однієї з країн ЄС.


Викиди CO2: якою є загроза

На референдумі 19 травня швейцарці підтримали новий кліматичний законопроєкт: до 2050 року країна має стати вуглецево-нейтральною та відмовитися від використання викопних енергоресурсів, пише Deutsche Welle.

«Раніше парламент Швейцарії уже ухвалив закон, але правоконсервативна Швейцарська народна партія (SVP) його не підтримала. На їхню думку, такі плани надто нереалістичні та, скоріше, піднімуть ціни на енергоносії та комунальні платежі, ніж ефективно боротимуться з кліматичними змінами. Тому SVP зібрала достатньо підписів, аби провести референдум серед населення за швейцарською системою прямої демократії», — зазначають у виданні.

Метеорологи мають прямі докази руйнівного впливу CO2: у 2022 році льодовики Альп зазнали рекордного танення: втратили понад 6% свого об’єму, водночас критичною відміткою вважається лише 2%. Температура в країні підвищилася значно більше норми, що загрожує посиленням стихійних лих в горах. Своєю чергою це призведе не лише до занепаду туризму, а й поставить під загрозу безпеку людей з довколишніх регіонів. 

Читати більше новин в Telegram

Перехід до зеленої енергетики: план Швейцарії

Новий закон вимагатиме від Швейцарії скоротити залежність від імпорту нафти та газу і розширити розвиток екологічніших альтернатив. Адже наразі три чверті енергії, яку споживає країна, є імпортними. Необхідність відмови від закордонних поставок особливо загострилася на фоні бойкоту російського палива. 

Аби відійти від використання викопних енергоресурсів, уряд планує фінансово стимулювати енергетичні компанії. Протягом десяти років будь-яка з них зможе отримати  грошову допомогу для переходу на екологічно безпечніші технології. Для цього з бюджету виділили  2 млрд швейцарських франків. Також щоб зменшити частку імпортної енергії, влада дозволить компаніям будувати більше вітрових турбін та великі парки сонячних панелей в Альпах.

Раніше Заборона розповідала про небезпеки, які приховує виробництво штучного м’яса. Його вуглецевий слід загрожує клімату більше, ніж тваринництво.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій