'
Читаєте зараз
Швейцарія змінила правила отримання виплат для українців

Швейцарія змінила правила отримання виплат для українців

Ilona Kivva
Автор:
  • Всі українці мають право оформити спеціальний статус захисту S у країні.
  • Він передбачає отримання безплатного житла, право на навчання та медичну допомогу, а також можливість влаштуватися на роботу без спеціальних дозволів.
  • Отримання статусу захисту передбачає виплату допомоги. Раніше вона становила майже $1600 на місяць, але з 11 серпня змінено порядок нарахування.

У Швейцарії соціальні виплати скасували для українських біженців, які мають достатній дохід, щоб жити в країні у комфортних умовах. Для тих, кому власних фінансів не вистачає, розмір допомоги визначатимуть індивідуально у кожному окремому випадку.

Заборона розповідає про нові правила для українців.


Соціальна допомога біженцям з України у Швейцарії: що змінили

З 11 серпня 2022 року скасувано визначений розмір соціальної допомоги для біженців з України, пише Swisssinfo. Раніше українці, які отримали статус S, могли розраховувати на виплату 1500 швейцарських франків на місяць ($1585) від кантонів. Тепер кожен запит на фінансову допомогу розглядатимуть індивідуально з враховуванням фінансового становища конкретної людини чи сім’ї. Така ж система діє у Швейцарії для біженців з інших країн.  

«Ми помітили, що суспільство критикує різне ставлення до тимчасово захищених і тих, хто потребує захисту. Тому ми обговорюємо різні варіанти того, як тепер перевірятимемо активи тих, хто просить допомоги», — сказала генеральна секретарка Кантональної конференції соціальних директорів Ґабі Шоллезі.

Доходи та активи будуть враховувати незалежно від того, отримані вони в Україні чи Швейцарії. Єдиним винятком є ​​автомобіль, оскільки він потрібен, щоб повернутися додому. Крім того, до кінця осені влада країни пообіцяла встановити окремі умови щодо оцінки впливу на рівень забезпеченості ювелірних виробів та іншого майна біженців.

Читати більше новин в Telegram

Статус S для українців: що дає

Статус тимчасового притулку або статус S надає право на проживання у Швейцарії до одного року з подальшим продовженням терміну перебування.

Також статус передбачає:

  • безплатне житло;
  • медичне обслуговування;
  • навчання у школах та університетах;
  • безплатні мовні курси для дітей та дорослих (організовує місцева влада, тому запитувати треба у кантонах);
  • працевлаштування.

Його може отримати кожен українець. Для цього необхідно звернутися до одного з Федеральних центрів надання притулку — Bundesasylzentrum (BAZ). Після реєстрації заявника направляють до певного кантону, який вже вирішує, розмістити його самотужки чи у співпраці з «Допомогою біженцям Швейцарії» (Schweizerische Flüchtlingshilfe SFH).

За реєстрацію дають 90 днів. Якщо до подачі заяви на статус захисту S виникнуть витрати через, наприклад, терміновий візит до лікаря, їх покриває кантон або федеральний уряд.

Статус захисту S не поширюватиметься на осіб, які вже отримали статус захисту країни ЄС.

З 2 червня 2022 року при поверненні в Україну більше ніж на 15 днів статус S автоматично буде анульовано. Ще однією причиною для втрати спеціального статусу може стати перебування у третій країні понад два місяці.

Раніше Заборона розповідала про програми грошової допомоги українцям у Франції: що передбачають, кому конкретно доступні та як подати заявку.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій