'
Читаєте зараз
Швейцарія змінила правила прийому біженців з України

Швейцарія змінила правила прийому біженців з України

Markiian Oliiarnyk
  • Українці можуть отримати особливий статус S, який дає змогу інтегруватися у Швейцарії.
  • Місцева влада розмістить біженців з України відповідно до навантаження міст, до яких вони прибувають.
  • Статус захисту може анульовуватися за певних умов.

Швейцарська влада повернулася до політики розміщення українських біженців по регіонах. Це роблять для зменшення навантаження для деяких міст, куди прибувають громадяни України, зокрема Цюріха, Берна та Базеля. Також з 2 червня 2022 року українці, що виїхали зі Швейцарії довше ніж на 15 днів можуть втратити статус тимчасового притулку.

Заборона розповідає про правила прийому біженців з України у Швейцарії. 


Розподіл українців між кантонами: деталі

Влада Швейцарії відновить рівномірний перерозподіл біженців з України по різних регіонах країни. У Державному Секретаріаті з питань міграції (ПММ) заявили, що метою є розміщення зареєстрованих українських біженців з урахуванням можливостей в регіонах, пише Swissinfo.

Усі 26 швейцарських кантонів надають допомогу біженцям з України. Міста, зокрема, Цюріх, Базель і Берн, зіштовхнувся з напливом прибулих українців — за останні сім тижнів у Швейцарії їх зареєстрували близько 37 тисяч. Майже половину з них розмістили у приватних домоволодіннях.

«Ми хочемо забезпечити більшу стабільність як для біженців, так і для кантональних управлінь, відповідальних за соціальне забезпечення або освіту, щоб уникнути непропорційного розподілу нужденних людей», — повідомив Девід Келлер з секретаріату з питань міграції. Усі прибулі українці, за винятком кількох, отримали особливий правовий статус S.

Читати більше новин в Telegram

Статус S для українців у Швейцарії: як отримати

Статус тимчасового притулку, або статус S, який надає право на проживання у Швейцарії до одного року з подальшим продовженням терміну перебування, може отримати кожен українець.

Для цього необхідно звернутися до одного з Федеральних центрів надання притулку — Bundesasylzentrum (BAZ). Кожна заява перевіряється окремо на виповнення умов (паспортний контроль, перевірка безпеки). Після реєстрації заявника направляють до певного кантону, який вже вирішує, розмістити заявника самотужки чи у співпраці з «Допомогою біженцям Швейцарії» (Schweizerische Flüchtlingshilfe SFH).

Заявникам не обов’язково реєструватися у перші ж дні — на це у них є час до 90 днів. Якщо до подачі заяви на статус захисту S виникнуть витрати через, наприклад, терміновий візит до лікаря, їх покриває кантон або федеральний уряд.

Статус захисту S не поширюватиметься на осіб, які вже отримали статус захисту країни ЄС.

Втрата статусу S: умови 

З 2 червня 2022 року українці можуть втратити статус тимчасового притулку у Швейцарії при тривалій відсутності у країні, повідомили у Державному секретаріаті з питань міграції (SEM).

Так, при поверненні в Україну більше ніж на 15 днів статус S автоматично буде анульовано. 

Виключеннями є:

  • від’їзд для підготовки до остаточного повернення в Україну;
  • догляд за тяжкохворими родичами (потрібно документальне підтвердження).

Ще однією причиною для втрати спеціального статусу може стати перебування у третій країні понад два місяці.

Також SEM позбавив можливості користуватися спеціальним статусом біженців з України, які перебувають у шлюбі з громадянами країн ЄС, Великої Британії, Канади, Новій Зеландії, Австралії чи США.

Раніше Заборона розповідала про поради, куди краще їхати українцям у Німеччині та де знайти безкоштовно житло та матеріальну допомогу.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій