Читаєте зараз
Скандал зі священником у Львівському ТЦК: коротко про всю історію

Скандал зі священником у Львівському ТЦК: коротко про всю історію

Ilona Kivva
Автор:
  • У мережі ще 12 грудня поширилося відео, на якому двоє людей у військовій формі прийшли до священника, щоб виписати повістку. Один з них поводився грубо і погрожував.
  • Керівництву Львівського обласного військкомату було доручено провести перевірку.
  • Виявилося, що чоловік у формі взагалі не працівник ТЦК, а цивільний.

Цивільним у військовій формі виявився Василь Вишиваний, сини якого загинули, боронячи Україну, у березні 2022 року. До священнослужителя він нібито мав особисто неприязнь після того, як той відспівував одного з померлих воїнів.

Заборона розповідає всю скандальну історію, що трапилася у Дулібах.

Виклик у ТЦК: інцидент біля Стрия 12 грудня

У мережі ще 12 грудня поширилося відео, на якому двоє людей у військовій формі прийшли до греко-католицького священника, щоб виписати повістку. На кадрах видно, як один з них зневажливо спілкується зі священнослужителем і погрожує призвати його сина та зятя, якщо той не з’явиться у військкоматі.

«Ти мого сина зганьбив. Ти, як його хоронив у мене на подвір’ї, сказав йому ‘раб Божий’. Звання не зміг назвати. Якщо ти не приїдеш в п’ятницю в Яворів, я приїду з пацанами й заберу тебе. Будеш в Яворові, тобі там дадуть все. А тут навіть не надійся і нікого не проси. Не хочеш ти — я твого сина заберу, зятя заберу. А ти сиди тут, шикуй. Я тобі не пробачу», — каже чоловік у формі.

Читати більше новин в Telegram

Пізніше з’ясувалося, що інцидент трапився у селі Дуліби Стрийського району, що на Львівщині. А виклик у ТЦК вручали отцю Андрію Чмиру. На ситуацію того ж дня відреагували у Львівській ОВА. Керівництву Львівського обласного військкомату було доручено провести перевірку.

«Судячи зі всього, люди на відео знайомі і в чоловіка у військовій формі є особиста образа на отця. Ситуація потребує повного зʼясування, адже в інтернеті є лише фрагмент відеозапису і вирвана з контексту розмова. Те, що можу сказати точно: мобілізаційний процес не може відбуватися з приниженням честі та гідності людини і не повинен переростати у зведення особистих рахунків», — сказав голова Львівської обласної військової адміністрації Максим Козацький.

Скандал у Львівському ТЦК: хто вручав повістку

У ході внутрішнього розслідування з’ясувалося, що погрози звучали від цивільного, який прийшов до священника у військовій формі разом із працівником ТЦК.

«Втрутилась цивільна особа у військовій формі, що має особисту неприязнь до священнослужителя. Водночас дії військовослужбовців ТЦК та СП були правомірними, повістка була виписана заздалегідь. Громадянин (священник), який являється військовозобовʼязаним викликався у ТЦК та СП для уточнення облікових даних», — заявили у військкоматі.

Цим цивільним виявився Василь Вишиваний — сини чоловіка загинули на війні у березні 2022 року з різницею у 10 днів:

  • молодшого, Василя, не стало 4 березня 2022 року у боях у Миколаївській області. Воїнові було 28 років. Він служив у лавах 80-ї бригади;
Василь Вишиваний. Фото: Львівська ОВА/Telegram
  • cтарший, 34-річний майор Кирило Вишиваний, загинув внаслідок удару крилатих ракет по Яворівському полігону.
Кирило Вишиваний. Фото: Львівська ОВА/Telegram

У відділенні Нацполіції області на інцидент поки не відреагували. Чи загрожує чоловіку якесь покарання, теж невідомо.

Раніше Заборона розповідала про інцидент з ТЦК у Одеській області: Бориса Глушака 1 серпня відправили служити в одну з військових частин Миколаївщини. Того ж дня він помер у частині.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій