Читаєте зараз
Слава Україні! Valve екстрено наказала внести зміни в турнір з Dota 2

Слава Україні! Valve екстрено наказала внести зміни в турнір з Dota 2

Markiian Oliiarnyk
Емблема DPC EEU 2021/2022
  • Компанія Valve попросила організаторів DPC EEU 2021/2022 змінити логотип.
  • За його основу взяли радянський піонерський значок із зображенням Леніна.
  • У турнірі беруть участь 19 українських гравців, зокрема команди Natus Vincere та B8 Esports.

Організатори турніру з Dota 2 у Східній Європі змінили логотип змагання на вимогу компанії Valve, яка й розробила популярну гру. Виявилося, що емблема із зображенням Пуджа дуже схожа на піонерський значок СРСР, а це суперечить українському закону про заборону пропаганди комунізму.

Заборона розповідає про турнір DPC EEU 2021/2022 з Dota 2, та що не так з його логотипом.


Турнір DPC EEU 2021/2022 змінив логотип

2 грудня організатори східноєвропейської ліги турніру Dota Pro Curcuit 2021/2022 (DPC EEU) з Dota 2 оголосили про зміну логотипу змагання. Про це їх попросило керівництво компанії Valve, посилаючись на те, що він потенційно порушує український закон про декомунізацію, який, зокрема, забороняє поширення радянської символіки.

Емблема дуже схожа на піонерський значок СРСР із зображенням Леніна. Однак на тлі червоної зірки й полум’я замість лідера більшовиків на ньому зображений персонаж Пудж (Pudge), а замість напису «Всегда готов!» — DPC EEU.

Піонерський значок СРСР із зображенням Леніна. Фото: PantherMediaSeller/Depositphotos

Компанія-організатор Epic Esports Events заявила про отримання юридичного підтвердження, що логотип не може вважатися ні комуністичною символікою, ні предметом пропаганди. Однак все ж вирішила поступитися і змінити емблему.

Читати більше новин в Telegram

«Головною задачею Epic Esports Events є забезпечення безпроблемного проведення змагань для усіх залучених сторін. Тому, попри вже виготовлені подарункові набори, банери та іншу продукцію з символікою турніру, було прийнято рішення змінити логотип змагання», — йдеться у повідомленні.

Оголошення про зміну логотипу турніру DPC EEU 2021/2022. Пост: @epicentergg/Twitter

Турнір DPC EEU 2021/2022: коли проводиться

DPC EEU проводиться в межах глобальної серії турнірів з Dota 2 під брендом Dota Pro Circuit. Перший тур сезону 2021/2022 у Східній Європі проходить в онлайн-режимі з 29 листопада 2021 року до 23 січня 2022 року, з перервою на різдвяні канікули. У турнірі беруть участь 19 українських гравців у складі різних колективів. Зокрема є й дві українські команди — Natus Vincere (у першому дивізіоні) та B8 Esports (у другому дивізіоні).

Учасники розіграють між собою $205 000 та три місця на зимовий Major. На ньому команди змагатимуться за потрапляння на найпрестижніший турнір з Dota 2 — The International XI, який пройде у жовтні 2022 року.

Заборона нагадує, що у листопаді 2021 року українська кіберспортивна організація Natus Vincere стала чемпіоном світу з CS:GO, вперше у своїх історії здобувши перемогу на Major-турнірі.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій