'
Читаєте зараз
Словаччина передасть Україні 30 БМП, але є умова

Словаччина передасть Україні 30 БМП, але є умова

Markiian Oliiarnyk
БМП-1
  • Братислава та Берлін уклали угоду про переозброєння словацьких Збройних сил.
  • Замість старих бойових машин піхоти радянського зразка Словаччина отримає німецькі Leopard 2A4.
  • Чехословацькі BVP-1 функціонально фактично нічим не відрізняються від БМП-1, на яких їздять ЗСУ.

Словаччина оголосила про черговий пакет військової допомоги для України. Йдеться про поставку бойових машин піхоти (БМП), боєприпасів та запчастин до них. Ці броньовики виготовлялися ще у 1970-х роках за радянською ліцензією, але словаки за період експлуатації розробили близько 10 модифікацій для найрізноманітніших цілей.

Заборона розповідає про словацькі БМП, які отримає Україна.


Бронемашини для ЗСУ: допомога Братислави

Словацька Республіка передасть Україні 30 гусеничних бойових машин піхоти BVP-1. Але не просто так: замість них на бойове чергування мають стати 15 німецьких танків.

«Мій заступник щойно підписав угоду із заступником міністра оборони Німеччини. Словаччина надішле до України 30 своїх БМП та отримає 15 Leopard 2A4 від Німеччини», — пояснив міністр оборони Словаччини Ярослав Надь.

Коли саме очікується поставка бронетехніки для України, чиновник не повідомив, але зазначив, що це залежить від того, коли німці передадуть в замін танки. Орієнтовно це може відбутися вже у вересні-2022. Згідно з угодою, Київ також отримає боєприпаси і широкий набір запасних частин до машин.

Читати більше новин в Telegram

Німеччина вже не вперше практикує таку схему, внаслідок якої ЗСУ отримують від союзників добре знайому їм техніку радянського зразка. Такі ж пропозиції отримали Польща, Чехія та Румунія. А гарантом виконання угод Берліном виступив сам канцлер Олаф Шольц.

BVP-1: технічні характеристики

Бронемашина BVP-1 — це чехословацька модифікація БМП-1, вперше презентована 1968 року. У серійне виробництво поступила у 1970 і виготовлялося протягом 19 років, майже до розпаду Чехословаччини на дві окремі держави. Виробництво було облаштоване у місті Детва на заводі ZTS Dubnica nad Vahom.

Від свого радянського клону BVP-1 фактично нічим не відрізняється, окрім кількох дрібних деталей. Екіпаж бойової машини становить троє людей: водій-механік, командир і стрілець.

Місця механіка та командира обладнані трьома (для кожного) перископічними приладами спостереження TNPO-170.У водія середній може змінюватися на нічний TVNO-2 IR, а у командира — на інфрачервоний прожектор OU-3GA2/OU-3GK дальністю дії 400 метрів. Також у машині є високий перископічний прилад спостереження TNPO-350B для оглядовості на плаву при піднятому хвилевідбивному щитку. Стрілець завідує 73-мм гарматою 2А28 та спареним з нею 7.62-мм кулеметом ПКТ. На лафеті низькопрофільної вежі БМП також встановлено протитанкові керовані ракети 9М14М «Малютка».

Корпус BVP-1 зварений з катаних листів броньованої сталі товщиною від 6 до 33 мм і має клиноподібну форму. Бойове та десантне відділення знаходяться в середині та кормі машини. Десантне відділення може вмістити 8 повністю екіпірованих піхотинців, які мають можливість відстрілюватися з особистої зброї через амбразури в стінках корпусу.

За усі ці роки експлуатації чехи та словаки провели чимало модифікацій з BVP-1. На її базі було розроблено близько 10 інших машин різного напряму:

  • BVP-1РРК Snezka — розвідувальна машина з підйомно-щогловим пристроєм для монтажу розвідувального обладнання;
  • BVP-1LOS — машина коригування артилерійського вогню;
  • BVP-1 STROP — спарена зенітна самохідна установка;
  • PRAM-S/SM — 120-мм самохідний міномет;
  • SVO — машина розмінування;
  • BVP-1SM та BVP-1S — евакуаційно-санітарна машина;
  • OT-R5; MP-31; VIP — командно-штабна машина;
  • MPP-40P — мобільний комплекс зв’язку.

Раніше Заборона розповідала про далекобійні словацькі самохідні гаубиці Zuzana 2, які Україна отримає раніше, аніж навіть власні Збройні сили Словаччини.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій