Читаєте зараз
Словенія віддасть ЗСУ свої модернізовані танки. Довелося вмовляти Німеччину

Словенія віддасть ЗСУ свої модернізовані танки. Довелося вмовляти Німеччину

Ilona Kivva
Автор:
  • Радянські Т-55, що є в Любляни, перебувають на стадії глибокої модернізації.
  • Т-55 — перший у світі броньовик, обладнаний автоматичною системою протиатомного захисту. Він може працювати навіть у місцях, де стався ядерний удар.
  • Щоб віддати бронемашини Україні, Словенія домовлялася з Німеччиною понад 2.5 місяці.

Країна-союзниця передасть майже всі удосконалені танки Т-55, що має на озброєнні. Натомість Німеччина має передати Словенії іншу техніку. Такий циркулярний обмін застосовують не вперше для допомоги Україні. Приміром, Словаччина вже щонайменше двічі укладала кругові угоди, щоб допомогти українським захисникам.

Заборона розповідає зброю для ЗСУ.


Кругова угода Німеччини, Словенії та України: у чому суть

Україна отримає партію словенських танків М-55S. Замість них на озброєння держави має надійти 40 німецьких військово-транспортних машин:

  • 35 важких вантажівок 8х8;
  • п’ять важких цистерн для води 8х8.

«У дусі солідарності з українським народом прем’єр-міністр Роберт Голоб і канцлер Олаф Шольц домовилися про спільні дії. Цей циркулярний обмін також посилить оборонну співпрацю між Словенією та Німеччиною», — йдеться у заяві уряду Словенії.

Танки будуть зняті з озброєння армії країни. Це означає, що вони перебувають у повністю боєздатному стані та вже готові до відправки ЗСУ. У словенському арсеналі перебуває всього 30 бронемашин цього типу, тому Україна отримає майже всі М-55S країни.

Читати більше новин в Telegram

Танки Т-55: характеристики

Бронетехніку ще називають M-55. Це радянський танк, який випускався 1950-х роках. Крім озброєння власної армії, СРСР також продавала броньовики у різні країни. За ліцензією Т-55 також виготовляли у Китаї,  колишній Чехословаччині та Польщі, що зробило його одним з наймасовіших танків в історії. Він досі перебуває на озброєнні близько 50 країн світу, пише Military Today.

Це перший у світі танк, який оснастили захистом для бойових дій на територіях, де була застосована ядерна зброя. Ще однією особливістю є те, що M-55 може створювати димову завісу, впорскуючи дизельне паливо у вихлоп. Техніка має зварний сталевий броньовий корпус і литу вежу. Екіпаж складається з чотирьох людей, включно з водієм.

Низка країн з часом провели власні модернізації бойової машини. Так, Словенія в 1999 році удосконалила всі свої броньовики до версії М-55S, пояснили у Defense Express.

Що змінили у танку:

  • замість гармати Д-10ТС2 калібру 100 мм встановили L7 105 мм калібру — таку гармату встановлюють на більшість танків країн НАТО, наприклад, L7 стоїть на легендарному німецькому Leopard-1;
  • гармата спарена з кулеметом ПКТ 7.62 мм калібру;
  • на башту була встановлена модульна турель від бронетранспортера Rafael з радянським 12.7 мм кулеметом ДШК (Дегтярьова-Шпагіна крупнокалиберний);
  • на башту, передню частину та борти додали додаткову ізраїльську динамічну броню Elbit Sistem;
  • у систему управління вогнем інтегрували цифровий балістичний комп’ютер;
  • була встановлена система лазерних датчиків LIRD-1A для активації димових гранатометів;
  • для кожного члена екіпажу на його місці встановили оптичні прилади;
  • потужність двигуна збільшили з 520 до 600 кінських сил.

Раніше Заборона розповідала про зброю, яку передала Збройним силам України Північна Македонія. Країна віддала всі бойові танки, що були в її арсеналі.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій